ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Niektóre hotele na Mazurach już rozpoczęły działalność

Mazury a Covid 19Bieżące7 maja 2020, 18:14Komentarzy: 1
Niektóre hotele na Mazurach już rozpoczęły działalność
 fot. mazury24.eu

Część hoteli i pensjonatów na Mazurach wznowiła od poniedziałku działalność i przyjmuje gości. Jednak większość czeka jeszcze na ożywienie ruchu turystycznego i rozwój sytuacji związanej z koronawirusem. Warto dodać, że w ograniczonym zakresie działają też porty by umożliwić chętnym żeglugę.

Zdaniem prezesa Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jarosława Klimczaka, dopiero w ciągu dwóch, trzech tygodni będzie możliwa ocena, na ile udało się wznowić działalność branży hotelarskiej w regionie.

- Część obiektów zdecydowała, że otworzy się już od poniedziałku, ale inne zadeklarowały, że opóźnią ten moment, duża część z nich zamierza zrobić to od połowy miesiąca - mówił.

Według niego, wiele osób z branży jest dobrej myśli, bo z badań wynika, że chociaż wypoczywających może być w tym roku mniej, to jednak deklarują oni, że nie wyjadą wypoczywać za granicę. Jak mówił, największe obawy dotyczą tego, czy za kilka tygodni nie nastąpi fala zachorowań i nie zostaną przywrócone ograniczenia, skutkujące ponownym zamknięciem hoteli.

Klimczak przypomniał, że na Mazurach szczyt sezonu turystycznego przypadał zwykle dopiero około 10 lipca, a do tego czasu wiele obiektów nastawiało się na organizację konferencji, tzw. turystykę eventową albo np. obsługę zorganizowanych grup zza granicy.

Dla nich - jak przyznał - ten sezon może być stracony. Według niego w trudnej sytuacji są też ośrodki kolonijne, organizatorzy obozów czy tzw. zielonych szkół.

Jednym z mazurskich hoteli, które wznowiły działalność od poniedziałku jest Solar Palace SPA & Wellness w Mrągowie, który dysponuje 116 miejscami noclegowymi.

- Ruszyliśmy już pełną parą, bo w ostatnich tygodniach przyjmowaliśmy wyłącznie tych nielicznych gości, którzy podróżowali służbowo. Teraz jesteśmy w pełnej gotowości, czekamy na turystów - powiedziała PAP szefowa marketingu hotelu Marzena Piotrowska.

Jej zdaniem, pierwsze rezerwacje zaczęły się już w chwili ogłoszenia przez rząd, że od 4 maja możliwe będzie wznowienie działalności hotelarskiej.

- Dużo rezerwacji dotyczy terminów jesiennych, ale są też na najbliższy weekend - dodała. - Oczekujemy z niecierpliwością na odmrożenie części gastronomicznej dla gości hotelowych - zaznaczyła.

Przypomnijmy, że również mazurskie porty, choć w ograniczonym zakresie, wznowiły działalność umożliwiając żeglarzom dostęp do łodzi i zewnętrznej infrastruktury portowej - tj. pomostów, bramownicy, odbioru ścieków, udostępniania energii, parkowania itp.

Nadal nie można udostępniać infrastruktury wewnętrznej, jak sanitariaty, sale szkoleniowe, siłownie, pomieszczenia gospodarcze, pralnie, suszarnie itp.

Należy jednak pamiętać, że z jednego sprzętu (w tym kajaka, łódki, rowerka wodnego, motorówki, skutera wodnego) mogą korzystać w tym samym czasie nie więcej niż dwie osoby, z wyłączeniem osób zamieszkujących lub gospodarujących wspólnie.

źródło: PAP

Przeczytaj również jak działają obecnie porty na Mazurach.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz