ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Niemiecka telewizja zrealizowała serial na Mazurach

Bieżące24 maja 2021, 9:09Komentarzy: 4
Niemiecka telewizja zrealizowała serial na Mazurach
 fot. stacja ARD

Premiera trzymającego w napięciu serialu kryminalnego „Der Masuren-Krimi”, którego akcja toczy się wśród mazurskich lasów i jezior, odbyła się w czwartek 20 maja br. na antenie programu Das Erste.

Główna bohaterka Viktoria Wex, kryminalistka berlińskiej policji, przyjeżdża z Berlina do Pasymia, aby wyjaśnić tajemniczą śmierć jej wujka Fryderyka.

U boku Leona Pawlaka, lokalnego inspektora policji i wbrew woli inspektora śledczego, Zofii Kowalskiej, Viktoria nieoczekiwanie bierze udział w śledztwie w sprawie morderstwa.

„Der Masuren-Krimi” w reżyserii Anno Saul to pełen zwrotów akcji serial rodzinny, owiany dozą tajemniczości, gdzie polska codzienność i niemiecka mentalność zderzają się w krainie pięknych lasów i kryształowych jezior - czytamy w opisie serialu.

Zdjęcia do serialu realizowane były w ubiegłym roku na terenie Olsztyna, Szczytna i Pasymia.

- Warmia i Mazury należą do czołówki regionów, w których powstaje najwięcej produkcji filmowych - mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. - Dość wymienić seriale z legendarną „Stawką większą niż życie” Andrzeja Konica i Janusza Morgensterna, kręconą u nas już ponad 50 lat temu, czy serialową serię „Dom nad Rozlewiskiem” i „Rozlewisko” według powieści Małgorzaty Kalicińskiej. Albo kultowe obrazy „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego czy „Faraon” Jerzego Kawalerowicza, którego premierę po latach zorganizowaliśmy w sierpniu 2019 roku w Giżycku. Warmińsko-mazurskie scenerie i krajobrazy docenili też artyści o międzynarodowej renomie, jak Jerzy Skolimowski, Anna Fonteine, Volker Schlondorff czy John Malkovich. Cieszę się, że także widzowie niemieccy będą mieli okazję obejrzeć nasze plenery filmowe w nowym serialu „Der Masuren-Krimi”. Liczę, że oprócz dobrej rozrywki zachęci ich to odwiedzenia naszego regionu.

Das Erste to pierwszy program niemieckiej telewizji publicznej, który według AGF w grudniu 2020 roku zajął trzecie miejsce wśród najpopularniejszych stacji telewizyjnych w Niemczech (12,1% widzów).

Transmisja serialu dostępna jest również online w bibliotece multimedialnej ARD.

Film można zobaczyć tu: LINK

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 4
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - system czarterów