ReklamaA1 - Przystań Nautica

Niesamowite zdjęcia na ulicach Kętrzyna

Niesamowite zdjęcia na ulicach Kętrzyna
 fot. Przemysław Koch

Kilkanaście nowych prac kętrzyńskiego fotografa pojawiło się już w przestrzeni miejskiej. Wszystko to, w ramach projektu Kętrzyńskiej Sceny Inicjatyw Artystycznych, realizowanego przez Kętrzyńskie Centrum Kultury. Tym razem w wiatach przystankowych możemy podziwiać twórczość Przemysława Kocha, który swoją fotografią zmienia rzeczywistość i robi to z dobrym smakiem.

Pandemia nie odpuszcza, a cała kultura trwa w zawieszeniu i nikt nie potrafi odpowiedzieć, kiedy i jak się to zmieni. Coraz rzadziej pojawiają się także widzowie w lokalnych galeriach sztuki, nawet gdy są kompletnie otwarte. Dlatego wychodząc naprzeciw tym niedogodnościom, Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza na miejski spacer ze sztuką w tle.

Niesamowite zdjęcia na ulicach Kętrzyna

W kilkunastu wiatach autobusowych mamy okazję przyjrzeć się twórczości kętrzynianina Przemysława Kocha. Jego pasją jest fotografia, którą ukierunkował sobie na zdjęcia stockowe. Są to typowe fotografie wykorzystywane głównie w kampaniach reklamowych. Wszystko zaczęło się od przypadku.

- Kiedyś postanowiłem, że nauczę się obsługi programu photoshop. Tak po prostu, nie wiem skąd to się wzięło. Jeśli photoshop, to wiadomo - fotomanipulacje. Do tego potrzeba dużo różnych zdjęć. Szukając ich w Internecie trafiłem na fotografię stockową. A ponieważ i tam ciężko mi było znaleźć dobre zdjęcie do wykorzystania, to.... postanowiłem, że sam zacznę to robić. Kupiłem aparat, zacząłem się uczyć i tak poszło – mówi Przemysław Koch.

Prace fotografa można często spotkać na przeróżnych bilbordach czy portalach informacyjnych i biznesowych typu WP, Onet, Forbes, Allegro, Ebay itp. Do tego dochodzą okładki książek, artykuły w różnych magazynach lub reklamy firm Play, MTV, T-Mobile, 7up, Air Asia i gazetki reklamowe marketów.

- Klienci kupując moje zdjęcia nie informują mnie, gdzie je wykorzystają a mając bazę kilku tysięcy fotografii ciężko jest je wszystkie śledzić. Jeśli coś trafi do publikacji dowiaduję się o tym przypadkiem. Widziałem, nawet ostatnio swoje zdjęcie w serialu Netflix'a! – dodaje autor.

Oprócz tego kętrzynianin trafił do reprezentacji Polski w prestiżowym konkursie World Photographic Cup 2020. Dziewięcioosobowa drużyna awansowała do czołowej dziesiątki. Przemysław Koch również w tym roku otrzymał zaproszenie jako 1 z 25 honorowych uczestników do Trierenberg Super Circuit.

Niesamowite zdjęcia na ulicach Kętrzyna

Co ciekawe, mimo sporej obróbki fotograficznej na wielu zdjęciach można rozpoznać innych kętrzyniaków np. Wojtka Łabieńca, Dariusza Poniatowskiego, Marcina Waszkielisa i Andrzeja Frankowskiego.

- Daje mi to zabawę, odskocznię od szarości i taką radość, że taki brzydal może być wykorzystany do promocji różnych ciekawych rzeczy. Autobusy w Warszawie, foldery reklamowe, kartki pocztowe, plakaty, gdzie ja siebie nie widziałem! Jednak takie „wow!” zrobiła na mnie reklama dla największej linii lotniczej Air Asia. Cieszę się, że tam trafiłem – podkreśla Wojciech Łabieniec.

Wystawę plenerową w Kętrzynie można oglądać do połowy maja. Będzie to doskonały pomysł na miły spacer, szczególnie, że wiosna już się budzi do życia. Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza także wszystkich innych twórców i artystów do współpracy. Wystarczy zgłosić się do projektu Kętrzyńskiej Sceny Inicjatyw Artystycznych.

Szczegóły na stronie internetowej www.kck.ketrzyn.pl

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka