ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Nietrzeźwi sternicy na j. Bełdany

Bieżące14 lipca 2020, 6:06Komentarzy: 6
Nietrzeźwi sternicy na j. Bełdany
 fot. mazury24.eu

Policyjni wodniacy z Rucianego - Nidy zatrzymali 4 nietrzeźwych sterników na jeziorze Bełdany. To trzech mężczyzn pływających skuterami w okolicach miejscowości Wierzbiny i kobieta stojąca za sterami łodzi motorowej.

W piątek (10 lipca br.) w godzinach popołudniowych policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem - Nidzie pełnili służbę na jeziorze Bełdany. Po godz. 16.00 skontrolowali łódź motorową.

Za jej sterami stała 30-letnia mieszkanka Turka. Funkcjonariusze poczuli od niej alkohol. Sprawdzili zatem stan trzeźwości sterniczki. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co stanowi przestępstwo. W trakcie dalszych czynności policyjni wodniacy ustalili, że kobieta nie posiada stosownych uprawnień do kierowania tą łodzią. Jest to wykroczenie, za które ukarana została mandatem karnym.

Godzinę później, także na jeziorze Bełdany, policjanci zatrzymali do kontroli trzech mężczyzn pływających na skuterach. Okazało się, że wszyscy znajdują się pod działaniem alkoholu.

Wśród nich był 47-letni mieszkaniec Oświęcimia, który miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi mężczyzna pływający skuterem to 38-letni mieszkaniec Chełma Śląskiego, który miał ponad 0,5 promila. Trzeci to 45-letni mieszkaniec Ruczaja. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Pływanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Tego samego dnia po godz. 15.00 na rzece Pisie policyjni wodniacy zauważyli dwóch mężczyzn pływających skuterami bardzo szybko i niebezpiecznie. Zatrzymali ich do kontroli. Byli to mieszkańcy Warszawy w wieku 41 i 48 lat. Za popełnione wykroczenie obaj zostali ukarani przez funkcjonariuszy mandatami karnym.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

 • 8
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 3
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts