ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Niezwykła uroczystość w pałacu w Sztynorcie na Mazurach

Bieżące21 listopada 2022, 7:02Komentarzy: 1
Niezwykła uroczystość w pałacu w Sztynorcie na Mazurach
 fot. Nadesłane.

Niemiecko-Polska Fundacja Ochrony Zabytków Kultury, która odpowiada za prace zabezpieczeniowe w pałacu w Sztynorcie, zaprasza na spotkanie dotyczące zakończenia etapu prac nad montażem pierwszych odrestaurowanych belek zabytkowego stropu pałacu.

- Chcielibyśmy przedstawić wszystkim zainteresowanym efekty naszej pracy. Spotkanie odbędzie się 23.11.2022 (środa) o godz. 14.00 w pałacu w Sztynorcie – informują organizatorzy.

Jak informuje Niemiecko-Polska Fundacja Ochrony Zabytków Kultury w ostatnich dniach belki stropowe - o wielkiej historycznej wartości - usunięte z pomieszczenia powróciły do pałacu w Sztynorcie, do miejsca swojej oryginalnej zabudowy.

Matthias Hohl wraz ze swoimi obydwoma współpracownikami zainstalował belki, wsuwając je do budynku przez okno na parterze i tam umiejscowił za pomocą „wózka zawieszanego” (tor jezdny suwnicy) we właściwym miejscu.

- Całe zdarzenie poprzedzone było serią prac przygotowawczych, realizowanych we współpracy z firmą Burgbacher Holztechnologie GmbH w Trossingen, dzięki której wiele dowiedzieliśmy się o sposobie kontynuowania prac w zakresie wzmacniania malowanych belek, przeprowadzanego już w miejscu ich zabudowy. Podjęta swego czasu decyzja o restauracji belek usuniętych z pomieszczenia okazała się być wyjątkowo opłacalna – informuje Fundacja.

Dzięki ponownej zabudowie tych historycznych elementów pomyślnie zakończony został pierwszy etap ratowania powlekanych polichromią belek, zabudowanych w pałacu w Sztynorcie.

Niezwykła uroczystość w pałacu w Sztynorcie na Mazurach

- To zdarzenie wyjątkowej wagi chcielibyśmy potraktować jako okazję do zorganizowania swoistej imprezy dnia 23 listopada 2022 r., o godzinie 14:00 i zaproszenia Państwa do pałacu w Sztynorcie – dodają członkowie Fundacji.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 9
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz