ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Niezwykłe miejsce na Mazurach. Tu zobaczycie odradzający się las

Bieżące28 stycznia 2023, 8:15
Niezwykłe miejsce na Mazurach. Tu zobaczycie odradzający się las
 fot. mazury24.eu

Galeria widokowa lub jak chcą inni taras widokowy położony jest przy rzece Pisie, na terenie Lasu Ochronnego Szast. Naszym zdaniem to najciekawszy i najpiękniejszy odcinek rzeki, przecinający fragment Puszczy Piskiej.

Z galerii widokowej możemy obserwować rzekę Pisę, a także samoistnie odradzający się las. Taras widokowy jest ogólnodostępny i przeznaczony na cele rekreacyjno - turystyczne.

Jeśli uwielbiacie mazurską przyrodę warto tam dotrzeć i zatrzymać się, by nacieszyć się szumem fal lub...urządzić grilla w specjalnie przystosowanej do tego wiacie. Unikatowa flora i fauna sprawiają, że możemy poczuć się jak w lesie pierwotnym.

Do tego niezwykłego miejsca przy Pisie dotrzemy oznakowanymi szlakami rowerowymi o różnorodnym poziomie trudności.

Aby dotrzeć na miejsce, należy z miejscowości Pogobie Średnie (koła Pisza) drogą szutrową kierować się na wschód. Po dotarciu do parkingu „Szast”, resztę drogi pokonamy pieszo lub rowerem. Przy drodze znajdują się tabliczki informacyjne. Pomocne będzie również kierowanie się niebieskim szlakiem rowerowym.

Las Ochronny „Szast” to poddany ochronie fragment Puszczy Piskiej o powierzchni 475 ha. Został zniszczony przez huragan w 2002 roku i tak pozostawiony bez ingerencji człowieka. Projekt Lasu Ochronnego ma na celu pokazanie i badanie lasu zniszczonego przez naturalną klęskę żywiołową i odnawiającego się wyłącznie w sposób naturalny.

Na terenie lasu zbudowano ścieżkę fakultatywną, drewnianą wieżę i galerię widokową. Las Ochronny „Szast” jest położony tuż nad Pisą i jest popularnym miejscem wypoczynku dla kajakarzy i motorowodniaków.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

 • 20
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - To tutaj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe