ReklamaA1 - Gertis

Nowa atrakcja turystyczna Mazur. Tak Giżycko wygląda z góry

21 maja 2023, 9:04Komentarzy: 2
Nowa atrakcja turystyczna Mazur. Tak Giżycko wygląda z góry
 fot. mazury24.eu

Ma wysokość 12-piętrowego budynku i jak wskazuje burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz, widać je z wielu kilometrów. Ma szansę stać się wizytówka miasta na Mazurach i dużą atrakcją tego regionu.

Wielkie koło widokowe zostało niedawno zamontowane w lunaparku powstającym w pobliżu plaży miejskiej nad jeziorem Niegocin w Giżycku. Otwarcie atrakcji nastąpiło na początku maja br.

- Takiej atrakcji nie ma w żadnym innym mieście w warmińsko-mazurskiem, koło widokowe w lunaparku ma wysokość 12 pięter – mówił na antenie RMF burmistrz Iwaszkiewicz.

Dodał, że koło ustawiła prywatna firma, której miasto na kilkanaście lat wydzierżawiło teren nad jeziorem właśnie pod działalność lunaparku. Jak informuje, lunapark ma działać co najmniej od maja do września, ale gdy pogoda będzie na to pozwalała, także dłużej.

- Chodzi nam o to, by w mieście były atrakcje dla mieszkańców i gości - podkreślił burmistrz.

Ustawienie tak wysokiego koła widokowego nad brzegiem jeziora sprawia, że jest ono widoczne także z innych miejscowości leżących nad tym akwenem. Koło dodatkowo jest podświetlane ruchomym światłem.

- To nowe fabrycznie urządzenie, wyprodukowane na zamówienie. Jego wysokość to 34,5 metra, czyli około 12 pięter – informuje Gazetę Olsztyńską przedstawiciel Lunaparku Bajka. - Działamy w Giżycku na stałe od 2022 roku. W zeszłym roku zadbaliśmy o infrastrukturę, alejki, posadziliśmy dużo nowej roślinności - około 250 nowych krzewów i ok.150 donic z kwiatami. Żadne drzewo nie zostało usunięte, dbamy o te, które są na tym terenie. W ostatnich latach zainwestowaliśmy w inne nowe fabrycznie urządzenia, jak np. karuzela wenecka prosto z Włoch. Dbamy o estetykę obiektu i będzie jeszcze więcej nowości, zwłaszcza o charakterze dekoracyjnym i rozrywkowym.

28 kwietnia br. odbyły się odbiory Urzędu Dozoru Technicznego. Kontrola przeszła pomyślnie i dzień później koło mogło rozpocząć swoją działalność. Tak więc jeśli będziecie w najbliższym czasie na Mazurach, w Giżycku, możecie skorzystać z tej atrakcji, czyli przejażdżki kołem widokowym i obejrzeć z góry panoramę miasta i najbliższej okolicy.

Nowa atrakcja Giżycka, wielkie "oko" w parku rozrywki nad Niegocinem, robi wrażenie nie tylko z dołu, ale także... z drona. Pokazujemy Wam co widać z tej nowej atrakcji, będą na samej górze. Może łatwiej Wam będzie podjąć decyzję czy warto zdecydować się na taką przejażdżkę.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 4
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Sailing Machine