ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Nowa inwestycja na Mazurach. Giżycko chce zagospodarować plażę miejską

Inwestycje4 sierpnia 2020, 16:32
Nowa inwestycja na Mazurach. Giżycko chce zagospodarować plażę miejską

Władze miasta Giżycko przystąpiły do realizacji przedsięwzięcia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, polegającego na zagospodarowaniu obszaru Plaży Miejskiej.

Etap I ma polegać na stworzeniu wyjątkowego, unikalnego obszaru rekreacyjnego z zielenią, urządzoną i skomponowaną z naturalnym pięknem krajobrazu związanego z bezpośrednim sąsiedztwem jeziora Niegocin, przy jednoczesnym stworzeniu na tym obszarze atrakcyjnych architektonicznie i funkcjonalne obiektów usługowych, związanych z obsługą ruchu turystycznego i rekreacyjnego.

Nowa inwestycja na Mazurach. Giżycko chce zagospodarować plażę miejską

Pozyskanie opinii, oczekiwań i warunków na jakich potencjalni partnerzy prywatni wzięliby udział we współpracy przy realizacji przedsięwzięcia, pn. „Kompleksowe zagospodarowanie Plaży Miejskiej w Giżycku na cele turystyczno-rekreacyjno-usługowe w formule partnerstwa publiczno-prywatnego Etap I” stanowi pierwszy krok w kierunku jego realizacji.

W tym celu na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce „Partnerstwo Publiczno-Prywatne” 3 sierpnia 2020 r. opublikowane zostało Memorandum Informacyjne wraz z ankietą, skierowane do podmiotów potencjalnie zainteresowanych realizacją przedsięwzięcia w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego.

Memorandum informacyjne wchodzi w skład etapu tzw. testu rynku. Test rynku jako etap przedrealizacyjny przedsięwzięcia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, ma na celu wstępną ocenę możliwości jego realizacji. Celem testu jest uzyskanie opinii i informacji potencjalnie zainteresowanych podmiotów w zakresie realnych i jednocześnie efektywnych rozwiązań realizacji inwestycji.

Nowa inwestycja na Mazurach. Giżycko chce zagospodarować plażę miejską

Sugestie i uwagi pozyskane w wyniku przeprowadzonego testu rynku będą miały istotne znaczenie dla właściwej realizacji przedsięwzięcia i przyczynią się do wypracowania najkorzystniejszych rozwiązań, uwzględniających korzyści zarówno strony prywatnej, jak i osiągnięcie celu publicznego.

Ogłoszenie postępowania związanego z wyborem partnera prywatnego planowane jest na I/II kwartał 2021 r.

Władze miasta zachęcają zainteresowane podmioty do lektury Memorandum oraz o odesłanie wypełnionej ankiety na wskazane na ostatniej stronie dokumentu adresy kontaktowe w terminie do 15 września 2020 r.

Link do pełnej treści Memorandum Informacyjnego do pobrania BIP.gizycko.pl:

https://bip.gizycko.pl/wiadomosci/12073/wiadomosc/531505/memorandum_informacyjne_wraz_z_ankieta_na_potrzeby_testowania_ry

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów