ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Nowa inwestycja na Mazurach ucieszy żeglarzy

BieżąceInwestycje30 września 2023, 10:36Komentarzy: 5
Nowa inwestycja na Mazurach ucieszy żeglarzy
Wizualizacja portu. fot. Ascot Polska

Na sesji rady miejskiej w Węgorzewie zaprezentowana została nowa inwestycja nad jeziorem Święcajty. W Kolonii Rybackiej, na terenach poprzemysłowych po byłym tartaku, powstanie nowy port wraz z kapitanatem, sanitariatami, sauną, wypożyczalnią rowerów, placem zabaw oraz przestrzenią edukacyjno-szkoleniową.

Nowa marina będzie otwarta dla gości i pomieści około 150 jednostek pływających. Port zapewni usługi dla żeglarzy, turystów oraz rezydentów oraz będzie szansą dla firm czarterowych na rozszerzenie oferty w północnej część szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Oddanie portu do użytku jest planowane na wiosnę 2024 r.

Nowa inwestycja na Mazurach ucieszy żeglarzy

W czasie prezentacji inwestor, Ascot Polska sp. z. o.o. sp. k. poinformował, że umowa na roboty budowlane została podpisana z konsorcjum lokalnych przedsiębiorców: Mazurskie Drewno z powiatu gołdapskiego oraz węgorzewską firmą Kozbud. Wykonawcy zostali wyłonieni w drodze procedury przetargowej. Zagospodarowanie terenu, projekt wykonawczy oraz budowlany zostały przygotowane przez giżyckie biuro architektoniczne Chilli Art.

- Cieszymy się, że inwestycja już od pierwszego dnia jest realizowana z wykonawcami, którzy są stąd i mają doświadczenie i zrozumienie dla lokalnych potrzeb i specyfiki. Realizując przedsięwzięcie przyjazne środowisku i będące dostępne dla mieszkańców i rezydentów, chcemy przyciągnąć kolejne inicjatywy i inwestycje do gminy Węgorzewo – mówił podczas sesji Paweł Lickiewicz, przedstawiciel inwestora Ascot Polska Sp. z o.o. sp. k.

Inwestycja w gminie Węgorzewo korzysta z dofinansowania 1,8 milionów euro od Norwegii w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego, którego operatorem jest Polska Agencja Przedsiębiorczości.

- Dwa lata temu przedstawialiśmy wstępne założenia tej inwestycji. Cieszymy się, że dziś, przy obiektywnie trudniejszej sytuacji ekonomicznej spowodowanej pandemią oraz wojną na Ukrainie, możemy stanąć przed Państwem i powiedzieć, że realizujemy to do czego się zobowiązaliśmy. – mówi Maciej Lickiewicz. - Nie bylibyśmy w tym miejscu, bez współpracy z władzami lokalnymi w Węgorzewie oraz wsparcia i rady burmistrza Węgorzewa.

Inwestycja nad jeziorem Święcajty to kolejna inicjatywa przedsiębiorców z Grupy Ascot Polska, która jest autorem m.in. Nautica Resort, infrastruktury turystycznej o wysokim standardzie oraz nowoczesnego portu Nautica Marina nad jeziorem Niegocin przy kanale Niegocińskim.

Na podstawie informacji UM Węgorzewie

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

 • 12
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 3
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew