ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Nowa inwestycja na Mazurach. Warto odwiedzić Wydminy

BieżąceInwestycje17 maja 2024, 9:13Komentarzy: 2
Nowa inwestycja na Mazurach. Warto odwiedzić Wydminy
 fot. mazury24.eu

Poza popularnymi kurortami, takimi jak Giżycko czy Mikołajki, na Mazurach istnieje wiele małych miejscowości, które oferują unikalne atrakcje i pozwalają na głębsze zanurzenie się w lokalnej kulturze i przyrodzie. Warto również odwiedzić Wydminy, ponieważ tam powstała wspaniała atrakcja dla mieszkańców i turystów.

Zamiast palm wiekowe mazurskie świerki i sosny z dobroczynnymi olejkami eterycznymi, czysta woda, a w niej pląsające ryby i aromatyczny tatarak. Do tego przyjemny piasek, taras wypoczynkowy, zjeżdżalnia, obszerne miejsca relaksu i aktywnej rekreacji oraz strefa palenia ognisk z altaną grillową.

Tak obecnie wygląda zmodernizowana plaża w Wydminach.

– Po raz pierwszy mieszkańcy i goście odwiedzający Wydminy będą mieli do dyspozycji tak bogatą ofertę aktywnego wypoczynku przygotowaną przez samorząd – mówił dwa lata temu ówczesny wójt gminy Wydminy Radosław Król. – Nasze turystyczne atrakcje łączą się ze sobą – na plażę można przyjść pieszo z centrum Wydmin podążając wzdłuż jeziora aleją spacerową. Po drodze przekroczymy modrzewiowy Most Garbaty. Myślimy też o rowerzystach – w planach jest budowa nowych ścieżek rowerowych oraz oznakowanie i promocja istniejących tras. Jesteśmy też w trakcie opracowania planu zagospodarowania przestrzennego Wyspy Wydmińskiej, który ma docelowo umożliwić organizację łagodnej turystyki na wyspie. To wszystko sprawi, że Wydminy staną się jeszcze atrakcyjniejszą lokalizacją na Mazurach.

Na rozbudowanej plaży będzie co robić – prócz zażywania kąpieli wodnych i słonecznych plażowicze będą mogli korzystać z dwóch boisk do siatkówki plażowej, boiska do koszykówki, badmintona, miejsca do gry w tenisa stołowego oraz gry w „duże szachy”.

W naturalną zieleń zostaną wkomponowane nasadzenia.  Zielone przestrzenie i miejsca rekreacji połączą alejki z traktami dla spacerowiczów.

Istotnym elementem projektu jest inwestycja infrastruktury wodnej – na drugim brzegu jeziora  w pobliżu siedziby OSP Wydminy zbudowany zostanie hangar na sprzęt pływający, slip i pomost wędkarski o długości 27 m.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Sailing Machine