ReklamaA1 - Wioska Surfów

Nowa inwestycja w Folwarku Łękuk na Mazurach

InwestycjePozostałe16 maja 2020, 14:07Komentarzy: 1
Nowa inwestycja w Folwarku Łękuk na Mazurach
 fot. Folwark Łękuk

W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie podpisano właśnie umowę o dofinansowaniu projektu „Innowacyjne pakiety turystyczne w Łękuku Małym”. Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniesie blisko 370 tys. zł, w tym 150 tys. zł to wsparcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Celem projektu jest rozwinięcie działalności gospodarczej poprzez utworzenie trzech pakietów turystycznych, co przyczyni się stworzenia i utrzymania miejsca pracy.

W ramach projektu zostanie zakupiony nowy sprzęt do aktywnej turystyki i rekreacji, w tym m.in. specjalna platforma dla wędkarzy, bus oraz rowery dla uczestników wycieczek po Mazurach. Projekt obejmuje również adaptację akustyczną, wystrój i wyposażenie sal konferencyjnych, niezbędne do realizacji wspólnie z partnerami nowych pakietów turystycznych.

Ciekawostką będzie składana podłoga, umożliwiająca prowadzenie zajęć tanecznych w dowolnej sali, a nawet na zewnątrz.

Projekt wzbogaci dotychczasową ofertę Folwarku Łękuk i pozwoli zwiększyć zatrudnienie. Jednak ze względu na obecną sytuację epidemiczną, realizacja zostanie przesunięta w czasie. Zgodnie z umową, projekt ma zostać zrealizowany do września 2021 r.

Inicjatywa będzie realizowana w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, w ramach celu „Wspieranie różnicowania działalności w ramach rybołówstwa przemysłowego i poza nim, wspieranie uczenia się przez całe życie i tworzenie miejsc na obszarach rybackich i obszarach akwakultury” obejmującego podejmowanie, wykonywanie lub rozwijanie działalności gospodarczej służącej rozwojowi obszarów rybackich i obszarów akwakultury.

Za realizację lokalnej strategii rozwoju odpowiada Lokalna Grupa Rybacka “Wielkie Jeziora Mazurskie”.

Folwark Łękuk znajduje się w sercu Dzikich Mazur, w Puszczy Boreckiej nad brzegiem jeziora Łękuk, gdzie według raportu IOŚ oddychamy najczystszym powietrzem w Polsce. Tuż obok króluje stado ponad 100 żubrów.

źródło: Urząd Marszałkowski w Olsztynie

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Wilcze Lotnisko

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Odysseya Yachts