ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Nowa inwestycja w Giżycku. Na kanale Łuczańskim ma powstać most

BieżąceInwestycje28 stycznia 2022, 14:12
Nowa inwestycja w Giżycku. Na kanale Łuczańskim ma powstać most
 fot. mazury24.eu

Giżycko się korkuje, zwłaszcza gdy na kanale Łuczańskim jest otwarty most obrotowy dla jednostek pływających. Władze miasta mają na to radę – przez kanał należy przeciągnąć nowy most, który usprawni ruch kołowy w mieście.

Przez Kanał Łuczański, który oddziela dwie części miasta, można przejechać Szosą Obwodową lub mostem obrotowym. Gdy ten drugi latem jest otwierany dla wodniaków, miasto się korkuje, a z bocznych uliczek nie sposób wyjechać na obwodnicę.

Analiza ruchu drogowego pokazała, że konieczna jest budowa nowej przeprawy – mostu lub tunelu pod kanałem.  Najlepszym miejscem – zdaniem specjalistów – jest przedłużenie ulicy Łuczyńskiej i budowa nowej drogi od Alei Wojska Polskiego do ul. Sikorskiego.

- Na podstawie przeprowadzonych badań i wykonanej specjalistycznej analizy ruchu dla Giżycka, jako najkorzystniejszy wytypowano wariant budowy mostu lub tunelu pod kanałem na przedłużeniu ul. Łuczańskiej – mówi na łamach Gazety Olsztyńskiej Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka. - Następnie nowo wybudowana ulica prowadziłaby przez teren, gdzie dzisiaj są zlokalizowane garaże na ul. Jasnej i włączałaby się w ul. Sikorskiego na wysokości nowo budowanego budynku mieszkalnego.

Ten wariant obejmuje powstanie mostu i drogi od skrzyżowaniu ulic Aleja Wojska Polskiego – Łuczańska do skrzyżowania ulic Sportowa – Sikorskiego.

- Zgodnie ze stanowiskiem ekspertów, w pierwszej kolejności powinna jednak być przebudowana ulica Obwodowa do układu dwujezdniowego wraz z drugim mostem – wyjaśnia burmistrz Iwaszkiewicz. - Bez tego budowa lokalnego mostu na Łuczańskiej nie ma żadnego sensu, bo trasa ta by szybko wypełniła się ruchem przy zakorkowanej obwodnicy i przejazd również tą drogą byłby niemożliwy.

Inwestycja w Giżycku, zdaniem ekspertów, to jednak kwestia lat.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022