ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Nowe inwestycje turystyczne na terenie gminy Giżycko

BieżąceInwestycje5 kwietnia 2021, 9:51Komentarzy: 1
Nowe inwestycje turystyczne na terenie gminy Giżycko
 fot. mazury24.eu

Świetlice wiejskie, ścieżka pieszo-rowerowa, nowoczesny plac zabaw, punkt widokowy na jezioro Niegocin – wkrótce rozpoczną się tego typu inwestycje na terenie gminy Giżycko, w miejscowościach Wilkasy, Kożuchy Wielkie i Wronkach.

Gmina Giżycko rozpoczyna realizację projektu „Turystyka zdrowotna ujawniająca naturalne i kulturowe dziedzictwo regionów trockiego i giżyckiego” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Litwa-Polska. Zadanie to będzie realizowane do końca 2022 roku wspólnie z Administracją Samorządu rejonu Trockiego z Litwy.

- Celem projektu jest wspieranie zrównoważonego rozwoju turystyki w rejonach trockim i giżyckim poprzez urozmaicenie oferty dotyczącej turystyki wellness. Działania podejmowane w ramach przedsięwzięcia wzbogacą istniejącą infrastrukturę związaną z dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym oraz dostosują ją do potrzeb turystów – informuje gmina Giżycko.

W ramach projektu planuje się budowę budynków pełniących funkcje kulturalne, artystyczne i turystyczne w miejscowościach Kożuchy Wielkie oraz Wronka, a także zagospodarowanie turystyczne przestrzeni publicznej w Wilkasach.

Projekt zakłada budowę świetlic wiejskich w Kożuchach Wielkich oraz we Wronkach.

Nowe inwestycje turystyczne na terenie gminy Giżycko

Powstanie również ścieżka pieszo-rowerowa w centrum wsi Wilkasy o długości 140 m z kostki betonowej, a także oświetlony punkt widokowy z widokiem na Jezioro Niegocin. W tej mazurskiej miejscowości zostanie wybudowany także nowoczesny plac zabaw.

Całkowity koszt Gminy Giżycko to prawie 480 tys. euro, z czego dofinansowanie z Programu Interreg V-A Litwa-Polska to ponad 407 tys. euro.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka