ReklamaA1 - Gertis

Nowe inwestycje w Wilczym Szańcu

Bieżące27 maja 2021, 6:06
Nowe inwestycje w Wilczym Szańcu
 fot. mazury24.eu

W „Wilczym Szańcu” miało miejsce uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod Budynek Obsługi Turystów.

Budynek Obsługi Turystów finansowany jest ze środków własnych Nadleśnictwa Srokowo oraz Funduszu Leśnego PGL Lasy Państwowe. Jednokondygnacyjny obiekt o powierzchni 353 m² powstanie do końca maja 2022 roku.

W jego skład będzie wchodziła: hala główna, sklep z pamiątkami, biuro i zaplecze, informacja turystyczna, toalety, natryski, pomieszczenie dla matek z małymi dziećmi, kawiarnia z tarasem oraz miejsce obsługi technicznej kamperów.

- W tym roku rozpoczęliśmy budowę budynku obsługi turysty. Architektonicznie będzie on nawiązywał do Wilczego Szańca. Będzie betonowy z elementami drewna. Znajdzie się w nim główna hala, sklep z pamiątkami, kawiarenka, informacja turystyczna. Będą też biura i toalety oraz miejsce do obsługi kamperów. Przewidujemy, że budynek będzie gotowy w 2022 roku. Oprócz tego powiększony zostanie parking i zaplecze gospodarcze. Wszystko po to, by obsłużyć kilkaset tysięcy zwiedzających w sezonie – mówi w Radio Olsztyn nadleśniczy Zenon Piotrowicz z Nadleśnictwa Srokowo zarządzającego Wilczym Szańcem.

Zgodnie z tradycją, w metalowej tubie, zwanej kapsułą czasu, umieszczone zostały przedmioty upamiętniające dzień symbolicznego rozpoczęcia budowy – dokument aktu, medal pamiątkowy „Wilczy Szaniec”, moneta, aktualne wydanie Gazety Olsztyńskiej oraz lista pracowników Nadleśnictwa Srokowo.

Lasy Państwowe chcą w kolejnych latach wyremontować obiekt hotelowy i restaurację. Powstać ma też nowa wystawa historyczna. Ma to być ekspozycja dotycząca II wojny światowej, jej skutków i krzywd. Wykorzystane mają być nowe techniki przekazu treści; wystawa kierowana ma być także do turystów zza granicy.

Odbyło się również oficjalne otwarcie trasy zwiedzania, które w związku z pandemią COVID-19 nie mogło odbyć się w ubiegłym roku.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina