ReklamaA1 - Stranda Majówka

Nowe muzeum powstało na Mazurach. Warto tam zajrzeć

BieżąceInwestycje18 marca 2024, 9:50
Nowe muzeum powstało na Mazurach. Warto tam zajrzeć
 fot. Memuak Sztynort/facebook

Multimedialne Centrum Żeglarstwa i Ekologii - Memuak w Sztynorcie. To całkiem nowa placówka muzealna, która powstała w tym niezwykłym miejscu na Mazurach. Właściciele obiektu mają ambicje poszerzania swoich zbiorów i apelują do okolicznych mieszkańców.

Nowa placówka znajduje się w obiekcie dawnego, zabytkowego spichlerza w Sztynorcie.

- Chcielibyśmy powiadomić Was o naszym nowym obiekcie z przestrzeniami konferencyjnymi i biurowymi na wynajem w Sztynorcie. Znajdujemy się w dwóch zabytkowych budynkach - Spichlerza i Oficyny Pałacowej, które po renowacji, w nowych rolach, oddajemy w Wasze ręce – informują właściciele obiektu. - Zapraszamy młodych przedsiębiorców, freelancerów, żeglarzy, ludzi zainteresowanych historią i miłośników przyrody.

Nowe muzeum powstało na Mazurach. Warto tam zajrzeć

Skąd zaś wzięła się nazwa Memuak? Jak wyjaśniają właściciele placówki, tym słowem dawni Mazurzy nazywali właśnie…spichlerz, czyli miejsce do przechowywania różnych rzeczy.

Właściciele nowego muzeum mają ambicje poszerzania swoich zbiorów i apelują do okolicznych mieszkańców.

- Pomóż nam budować wyjątkowe muzeum. Z wielką radością zapraszamy do przekazywania pamiątek, znalezisk i darów związanych z ekologią i żeglarstwem do eMuzeum Środowiska i Żeglarstwa w Sztynorcie. Wasze przedmioty pomogą wzbogacić naszą kolekcję, tworząc przestrzeń, w której historia spotyka się z ekologią, a żeglarstwo łączy się z dbałością o środowisko – informują właściciele Multimedialnego Centrum Żeglarstwa i Ekologii - Memuak w Sztynorcie. - Skontaktuj się z nami drogą mailową pod adresem muzeum@memuak.pl, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz przyczynić się do naszego wspólnego dzieła.

eMuzem Ekologii prezentuje historię Sztynortu i okolic, zapozna wszystkich chętnych z lokalną fauną i florą, a przy okazji będzie można wyłowić kilka skarbów z jeziora.

W eMuzeum Żeglarstwa i Ekologii można poznać podstawy teorii żeglowania oraz budowy jachtów. Nauczycie się wiązać węzły żeglarskie i weźmiecie udział w wirtualnych regatach na jeziorze Dargin.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

 • 14
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine