A0 - AZS Wilkasy
ReklamaA1 - Strefa Kibica Sztynort

Nowe publikacje turystyczne o Warmii i Mazurach

Bieżące22 lutego 2021, 6:19
Nowe publikacje turystyczne o Warmii i Mazurach
 fot. mazury24.eu

Wraz z początkiem nowego roku zaczynamy planować, gdzie w tym roku będziemy wypoczywać. Jeśli tylko sytuacja pozwoli, dostosowując do tej zmiennej sytuacji ofertę, region Warmii i Mazur przygotowuje się do sezonu letniego. 

Pomocne w planowaniu wypoczynku na Warmii i Mazurach są nowe publikacje przygotowane z myślą o turystach.

Liczne przewodniki, foldery i mapy umożliwiają poznawanie atrakcji przyrodniczych i kulturowych, szlaków turystycznych, obiektów noclegowych i rekreacyjnych, możliwości różnych form wypoczynku. Dzięki korzystaniu z tych publikacji, każdy znajdzie w ofercie turystycznej regionu coś, co będzie odpowiadało zainteresowaniom i preferencjom jego i jego bliskich.

Bezpłatne wersje elektroniczne tych publikacji w wygodnym formacie PDF zostały udostępnione na regionalnym portalu turystycznym mazury.travel  

Można je przeglądać online na komputerze, tablecie czy smartfonie lub pobrać na wybrane urządzenie. Szczególnie polecamy nowości, które zostały wydane w ostatnich tygodniach.

Pierwsza z nich to zaktualizowana wersja folderu „Atrakcje turystyczne Warmii i Mazur” [zobacz PDF]. Prezentuje on najciekawsze walory przyrodnicze, zabytki, szlaki turystyczne oraz imprezy kulturalne i rekreacyjne w regionie. Podpowiada, co szczególnie warto zobaczyć, które miejsca odwiedzić, jak zaplanować pobyt, by był najbardziej satysfakcjonujący.

Druga nowość to przewodnik „Szlak Kopernikowski w województwie warmińsko-mazurskim” [zobacz PDF]. Obszerne opracowanie opisuje krok po kroku przebieg dwóch wersji – drogowej i pieszej – szlaku turystycznego, który przebiega przez miejsca związane z życiem i pracą astronoma Mikołaja Kopernika, najsłynniejszego mieszkańca Warmii.

Ostatnią spośród nowych publikacji jest mapa „Obiekty kempingowe” [zobacz PDF], która prezentuje wszystkie skategoryzowane kempingi na Warmii i Mazurach. Każdy obiekt został szczegółowo opisany pod kątem położenia, dostępnego w nim wyposażenia oraz usług, z których turyści mogą skorzystać na jego terenie i w najbliższej okolicy.

Poza tym na portalu można znaleźć publikacje poświęcone m.in.: turystyce rodzinnej, całorocznej ofercie spa i wellness, szlakom rowerowym, drogowym i wodnym, atrakcjom historycznych i militarnym, najlepszym obiektom agroturystycznym.

Część publikacji jest dostępna także w wersjach obcojęzycznych: angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts