ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Nowe szlaki rowerowe w regionie wzdłuż dróg wodnych

Atrakcje3 września 2019, 8:18
Nowe szlaki rowerowe w regionie wzdłuż dróg wodnych
Dzięki powstaniu nowych tras Olsztyn i Ostróda zyskały rowerowe połączenie ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo. Na zdjęciu szlak Green Velo przebiegający przez Węgorzewo (zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu) fot. Mazury24

Dwa nowe szlaki rowerowe, wiodące wzdłuż ważnych dróg wodnych, zostały otwarte w sierpniu. Szlak rowerowy Kanału Elbląskiego połączył Ostródę z Elblągiem, a Warmińska Łynostrada - Olsztyn z Lidzbarkiem Warmińskim.

Dzięki powstaniu nowych tras Olsztyn i Ostróda zyskały rowerowe połączenie ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo. Przypomnijmy, że fragment Green Velo, biegnący przez województwo warmińsko-mazurskie, nazywany jest Królestwem Rowerowym Północne Mazury (odcinek ten liczy około 420 kilometrów). Urokliwa trasa, zaskakująca dzikością przyrody i różnorodnością krajobrazów, wiedzie m. in. przez Frombork, Braniewo, Pieniężno, Bartoszyce, Węgorzewo i Gołdap. (Szerzej o Green Velo piszemy tutaj: https://mazury24.eu/aktualnosci/szlakiem-rowerowym-green-velo-po-mazurach,11135.htm).

Szlak Rowerowy Kanału Elbląskiego rozpościera się na długości ok. 85 km. Oznakowany jest pomarańczowymi tabliczkami z symbolem pochylni. Punkty końcowe znajdują się w Elblągu przy rondzie Kaliningrad i w Ostródzie przy przystani Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej nad Jeziorem Drwęckim. Na trasie znalazły się m.in. trzy pochylnie kanału (Jelenie, Oleśnica, Kąty) oraz Małdyty i Miłomłyn.

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego: Warmińska Łynostrada jest naturalnym przedłużeniem biegnącej przez Olsztyn Łynostrady. Ta ścieżka spacerowo-rowerowa o długości 9 km, oznakowana tabliczkami z zielonym pasem i symbolem roweru, wiedzie wzdłuż Łyny z osiedla Brzeziny, przez centrum miasta, do elektrowni Łyna w Lesie Miejskim. Tam zaczyna się Warmińska Łynostrada - trasa trekkingowa kończąca się w Lidzbarku Warmińskim. Liczy ona ok. 60 km i wiedzie głównie drogami leśnymi, na całej długości możliwie blisko koryta rzeki. Prowadzi m.in. przez Brąswałd, Cerkiewnik, Dobre Miasto i Smolajny. Umożliwia nie tylko bliskie obcowanie z naturą, ale też poznawanie zabytków i innych pamiątek historii Warmii. Można ją też uznać za rowerową wersję Szlaku Kopernikowskiego, bo łączy dwa miasta, w których mieszkał ten wielki astronom.

Źródło: https://warmia.mazury.pl/turystyka-i-promocja/aktualnosci/4596-dwa-nowe-szlaki-rowerowe-na-warmii-i-mazurach

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Sailing Machine