Reklama
ReklamaA1 - Gertis

Nowoczesna promenada w Mikołajkach za 45 milionów złotych

Inwestycje29 sierpnia 2019, 10:17Komentarzy: 0
Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna zagospodarowania nabrzeża Jeziora Mikołajskiego w Mikołajkach
Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna zagospodarowania nabrzeża Jeziora Mikołajskiego w Mikołajkach fot. www.kaps-architekci.pl

W czerwcu przyszłego roku ma się zakończyć budowa promenady w Mikołajkach, obejmującej prawie dwa kilometry nabrzeża. Inwestycja pochłonie około 45 milionów złotych.

Promenada w Mikołajkach ma być nowoczesnym miejscem do cumowania i odpoczynku, posiadającym wiele udogodnień dla motorowodniaków i żeglarzy. W planach znalazły się także kawiarenki, ławki, zadaszenia, sanitariaty i mini-plaża. Nowa promenada będzie znacznie szersza i dłuższa. I jeszcze jedna nowość: dzięki specjalnej aplikacji będzie można zarezerwować miejsce, zamówić i opłacić usługi.

Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski w rozmowie z Radiem Olsztyn: Promenada będzie poszerzona. Jesteśmy po rozmowach z Wodami Polskimi i dwa metry wchodzimy w jezioro z naszą promenadą. Będzie ona bardzo nowoczesna, przystosowana dla motorowodniaków i żeglarzy. Będzie sporo obiektów kubaturowych, kawiarenek, sanitariatów, obiektów, gdzie będzie można w cieniu usiąść i odpocząć. Będą też nowe, ogromne pomosty z całą infrastrukturą dla żeglarzy.

Inwestycja jest realizowana w ramach dużego projektu „Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych WJM wraz z budową śluzy Guzianka II i remontem śluzy Guzianka I - Etap II - przebudowa i umocnienie 5 kanałów na szlaku od Mikołajek do Giżycka, udrożnienie szlaku wodnego na Kanale Giżyckim, przebudowa nabrzeży jezior: Mikołajskiego, Niegocin, Nidzkiego oraz brzegów rzeki Pisy”. Planowane inwestycje mają zmienić oblicze Mazur. 

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 46

 • 18
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 21
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts