ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Nowoczesne projekty domów szkieletowych

Pozostałe30 sierpnia 2021, 18:47
Nowoczesne projekty domów szkieletowych

Osoby, które marzą o własnym domu, bardzo często mają ograniczony budżet, przez co muszą korzystać z kredytów lub latami oszczędzać, aby w końcu zamieszkać na swoim. Na szczęście nowoczesne domy drewniane oparte na konstrukcji szkieletowej pozwalają spełnić to marzenie przy dużo mniejszych nakładach finansowych.

Dodatkowo istotną zaletą technologii szkieletowej jest to, że budowa trwa o wiele krócej niż w przypadku stosowania tradycyjnych rozwiązań.

 1. Dlaczego warto postawić na domy szkieletowe?
 2. Czy domy drewniane są trwałe?
 3. Gdzie można znaleźć projekty niezbędne do budowy domu szkieletowego?
 4. Na jakiej działce można postawić dom szkieletowy?

Zanim jednak przystąpisz do budowy domu szkieletowego, powinieneś wybrać projekt, który sprawi, że budowa domu nie będzie wiązała się z ryzykiem wprowadzania kosztownych zmian. Warto też zawczasu przemyśleć, czy zainwestować w ogrzewanie podłogowe, czy może jednak lepiej postawić na inne metody. Sprawdź, gdzie można kupić gotowe projekty na domy szkieletowe, aby nie trzeba było poświęcać dodatkowych tygodni na przygotowanie wszystkich dokumentów, a przy okazji skorzystać z dużo niższych cen.

Dlaczego warto postawić na domy szkieletowe?

Konstrukcja domu drewnianego oparta o szkielet to przede wszystkim ogromna oszczędność, zwłaszcza jeżeli ktoś ma już ziemię. Czasami przydaje się wiedza na temat tego, jak przebiega przekształcenie działki rolnej na budowlaną, co pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy. Jeżeli natomiast chodzi o zalety wspomnianych rozwiązań, to montaż bryły jest w tym przypadku dużo prostszy, a gotowy dom można mieć już po kilku-kilkunastu tygodniach. Tego typu rozwiązania są od lat stosowane w Stanach Zjednoczonych, ale również w Polsce coraz częściej wybierają je klienci. Wbrew pozorom dom z drewna może zapewnić komfort na najwyższym poziomie, szczególnie jeżeli zadba się o odpowiedni wystrój i nie będzie oszczędzało na materiałach. Takie obiekty docenią również miłośnicy ekologicznych rozwiązań. 

Czy domy drewniane są trwałe?

Sama budowa domu (a więc do stanu deweloperskiego) przebiega niezwykle sprawnie, jednak pomimo tego domy mogą być bardzo trwałe. Warto jedynie mieć na uwadze, że trzeba będzie raz na jakiś czas zadbać o drewno, do czego można wykorzystać specjalne preparaty lub po prostu zlecić to specjalistom. Firmy odpowiedzialne za stawianie domów drewnianych często dają na nie wiele lat gwarancji, co najlepiej pokazuje, że można być spokojnym o ich jakość. 

Gdzie można znaleźć projekty niezbędne do budowy domu szkieletowego?

Nowoczesny dom z drewna potrafi zaskoczyć niestandardowym designem i świetnymi rozwiązaniami, dzięki którym można znacznie zwiększyć ilość miejsca w obiekcie. Największy wybór projektów przygotowanych przez osoby z wieloletnim doświadczeniem oferuje strona, gdzie takie projekty można kupić od ręki. Jest to również ogromna oszczędność czasu i jednocześnie jedyna możliwość, aby przed zakupem projektu sprawdzić go w najdrobniejszych szczegółach. 

Na jakiej działce można postawić dom szkieletowy?

Wiele przydatnych informacji na temat tego, jak obniżyć koszty zakupu działki, na której powstanie dom szkieletowy można znaleźć we wspomnianym na początku artykule. Warto się z nim zapoznać, bo istnieje duża szansa, że zakup tego typu ziemi będzie bardziej opłacalny niż szukanie działki typowo budowlanej. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze można zastosować tego typu metodę (lub nie zawsze będzie ona korzystna dla osób, które marzą o własnym domu). Na szczęście w artykule wszystko dokładnie opisano.

ReklamaC1 - baner

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Giełda Jachtów

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Klub Mila