ReklamaA1 - Przystań Nautica

Nowy park linowy zostanie otwarty w Kętrzynie

BieżąceInwestycje12 czerwca 2024, 16:09Komentarzy: 1
Nowy park linowy zostanie otwarty w Kętrzynie
 fot. UM Kętrzyn.

Już wkrótce otwarty zostanie park linowy na Jeziorem Górnym w Kętrzynie na Mazurach. To jeden z elementów większego projektu na zagospodarowanie terenu wokół jeziorka.

Realizowana przez Miasto Kętrzyn inwestycja objęta jest 90% dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość projektu to 8 milionów 400 tysięcy złotych.

- Prace w parku linowym nad Jeziorem Górnym dobiegają końca. Już niebawem udostępnimy trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności i łącznej długości około 300 metrów. Będzie to świetne miejsce do zabawy, ćwiczeń i aktywności na świeżym powietrzu. Z części przeszkód, a jest ich w sumie 46, będą mogli korzystać najmłodsi użytkownicy już od 3 roku życia – informuje burmistrz Kętrzyna Karol Lizurej.

To kolejna inwestycja obok już trwającej rewitalizacji ogrodu ekologicznego, która sprawi, że tereny zielone będą zachęcać mieszkańców jak również turystów do spędzania wolnego czasu w Kętrzynie.

Poprzedni burmistrz, Ryszard Henryk Niedziółka podpisał umowę na wykonanie tego zadania wartego 8.400.000,00 zł. Aż 90% środków pochodzi z dofinansowania programu rządowego Polski Ład.

- Modernizacja terenu wokół jeziorka to kolejny ważny krok by Kętrzyn był coraz atrakcyjniejszy zarówno dla mieszkańców jak i odwiedzających nas turystów. Podpisałem umowę na realizację inwestycji pn. “Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w otoczeniu Jeziora Górnego w centrum przestrzeni miejskiej Kętrzyna – informował ówczesny burmistrz miasta.

W ramach projektu na zachodnim brzegu jeziorka powstaną tarasy rekreacyjne, pomosty, mała architektura użytkowa z nowoczesnym hybrydowym oświetleniem (energia OZE). Na północnym brzegu znajdzie się buforowa strefa zielona wzdłuż ul. Kajki, mała gastronomia, rozbudowana infrastruktura parku przy ul. Diehla z tężnią solankową.

Wschodni brzeg jeziora wzbogaci się o park linowy, infrastrukturę rekreacyjną dla rodzin.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

 • 17
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Ever Boats