ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Nowy skatepark w Giżycku. Wyniki konsultacji społecznych

Inwestycje13 listopada 2020, 16:17Komentarzy: 1
Nowy skatepark w Giżycku. Wyniki konsultacji społecznych
 fot. mazury24.eu

W związku z planowaną przebudową Plaży Miejskiej w Giżycku oraz nową lokalizacją lunaparku zmianie musi ulec lokalizacja dotychczasowego skateparku. Mając na uwadze powyższe w dniach od 30 września do 30 października 2020 roku z inicjatywy Burmistrza Giżycka przeprowadzone zostały konsultacje społeczne dotyczące nowej lokalizacji i wyposażenia skateparku.

Celem konsultacji było zapoznanie się: z oceną mieszkańców na temat nowej lokalizacji skateparku polegającą na wyborze spośród 7 wskazanych lokalizacji i możliwością dopisania własnych propozycji, z oceną mieszkańców na temat wyposażenia obiektu polegającą na wyborze spośród 5 wskazanych urządzeń i możliwością dopisania własnych propozycji.

W pytaniu o lokalizację najwięcej głosów otrzymał teren przy placu zabaw na ul. Wodociągowej. Drugą najwyżej ocenioną była lokalizacja skateparku przy ul. Sikorskiego, a dokładnie teren pomiędzy halą MOSiR, salą gimnastyczną LO II, a Świetlicą Socjoterapeutyczną.

Warto również zauważyć, że 4 osoby jako nową  propozycję lokalizacji skateparku wskazały Plac J. Piłsudskiego (lokalizacja nie znajdowała się w katalogu wyboru).

Jako wyposażenie obiektu w czołówce pojawiły się kolejno: pumptruck, rampa dla zaawansowanych, funbox z grinboxem i piramidą.

W ankietach pojawiły się głosy, które wskazywały na to, by obiekt był miejscem bezpiecznym, monitorowanym, z szerokim zakresem poziomów zaawansowania, zaopatrzonym w zaplecze (ławki, altanki) dla użytkowników i rodziców.

UM Giżycko

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts