ReklamaA1 - Wioska Surfów

Obozy żeglarskie na Mazurach 2020 - oderwij się od codzienności!

Pływanie po MazurachBieżące23 czerwca 2020, 12:30Komentarzy: 1
Obozy żeglarskie na Mazurach 2020 - oderwij się od codzienności!

Atrakcje Mazur czekają na Ciebie. Kraina Wielkich Jezior to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Malownicze jeziora przyciągają co roku tysiące turystów. Atrakcji z pewnością nie brakuje zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci.

Wędrowne obozy żeglarskie (np z PuntoVita.pl) - to najlepszy sposób na zwiedzenie najciekawszych zakamarków Mazur. W ciągu dwóch tygodni rejsu cumujemy w wielu niesamowitych miejscach - zarówno w większych portach, tętniących życiem jak i mniejszych, bardziej spokojnych. Odwiedzamy popularne i pełne atrakcji miasta: Giżycko, Mikołajki, Sztynort.

W Giżycku atrakcje stanowi Wieża Ciśnień. Wejście schodami na sam szczyt może stanowić wyzwanie, ale widok jaki zastaniemy na górze jest warty wysiłku. Ponadto w nagrodę za ciężką wędrówkę można spróbować pysznej lemoniady lub szarlotki, którą oferuje przytulna kawiarenka na wieży.

atrakcje mazur

Mikołajki to malownicze miasteczko z dobrym zapleczem gastronomicznym. Odwiedzamy tam park wodny „Tropikana” w hotelu Gołębiewskim. Sztynort to największy port na Mazurach, zawsze tętni życiem, organizowane są tam liczne imprezy muzyczne. Wybierając się na rejs żeglarski z PuntoVitą odwiedzisz najciekawsze zakątki Mazur.

Bezpieczne obozy żeglarskie

Bezpieczeństwo naszych załogantów jest priorytetem Szkoły Żeglarstwa PuntoVita. Dlatego dbamy o to, aby nasze jachty były wyposażone w niezbędne środki ratunkowe. Na pokładzie znajdują się kamizelki i koło ratunkowe oraz w pełni wyposażona apteczka. Nigdy nie pływamy w trakcie burzy.

Jachting Mazury

Aktualne rozmieszczenie chmur obserwujemy na aplikacjach radarowych. Pozwalają one na ustalenie, czy zbliżają się chmury burzowe. Jeśli tak, natychmiast reagujemy i dopływamy do najbliższego brzegu. Nasi instruktorzy posiadają szeroką wiedzę w zakresie meteorologii i pierwszej pomocy.

Kogo zapraszamy na nasze obozy?

Słysząc „obóz żeglarski” najczęściej myślimy, że to oferta tylko dla dzieci albo dla osób z doświadczeniem żeglarskim. Szkoła Żeglarstwa PuntoVita obala te mity! Na nasze obozy żeglarskie zapraszamy każdego. Oferta skierowana jest do każdej grupy wiekowej. Dla osób doświadczonych oraz tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z żeglarstwem.

Obozy żeglarskie na Mazurach 2020 - oderwij się od codzienności!

Nasi instruktorzy posiadają duże doświadczenie w prowadzeniu obozów żeglarskich. Osoby początkujące nauczą się od nich podstaw żeglarstwa. Od prostych węzłów po skomplikowane manewry, każdy element będzie wytłumaczony krok po kroku.

Dla chętnych istnieje możliwość zdania egzaminu na patent żeglarski pod koniec rejsu. Osoby, które mają już patent żeglarski, będą mogły skorzystać z zajęć doszkalających z różnych dziedzin, poprowadzić samodzielnie jacht i pod okiem instruktorów przećwiczyć wszystkie manewry.

Załogi jachtów dobierane są pod względem grupy wiekowej, dlatego każdy trafi do grona rówieśników. Szkoła Żeglarstwa PuntoVita posiada w swojej ofercie rejsy dla dzieci i dla dorosłych.

Co zabrać na obóz żeglarski?

Rejs żeglarski jak każdy inny wakacyjny wyjazd wymaga wcześniejszego przygotowania. Nie jest to jednoznaczne z wielkimi kosztami, ale należy odpowiednio się przygotować, aby móc w pełni cieszyć się urlopem. Żeglarstwo to sport wodny, w którym nie trudno o przemoczenie. Nieważne czy to deszcz, czy duża fala, spędzenie dnia w mokrych ubraniach nie jest zbyt komfortowe. Dlatego potrzebna będzie odzież przeciwdeszczowa, najlepiej spodnie i kurtka. Nie musi to być od razu sztormiak za kilka tysięcy, dla początkujących wystarczy solidna odzież turystyczna.

Kolejną potrzebną rzeczą będzie ciepła odzież: bluzy, ciepłe kurtki, grube skarpety, bielizna termiczna i czapka z daszkiem. Podczas rejsu mogą trafić się chłodne dni, wtedy przydadzą się ciepłe ubrania.

Obóz żeglarski

Należy pamiętać również o ubraniach na upalne dni. Na otwartej wodzie narażeni jesteśmy na intensywne działanie słońca, więc czapki z daszkiem chroniące głowę i okulary przeciwsłoneczne będą konieczne. Przyda się również krem z filtrem, aby uniknąć oparzeń słonecznych.

Jeżeli chodzi o obuwie, należy zapakować kilka par. Przede wszystkim miękkie obuwie z białą podeszwą do chodzenia po pokładzie. Obuwie musi być kryte, ponieważ na jachcie pełno jest wystających, drobnych elementów o które można zahaczyć stopą. Na deszczowe dni przydadzą się kalosze, a pod prysznic klapki.

Przez cały obóz żeglarski śpimy na jachtach, potrzebny więc będzie śpiwór. Warto postawić na grubszy, zwłaszcza poza sezonem letnim. Przyda się również mała poduszka.

Resztę rzeczy można dobrać według własnych preferencji. Załoganci biorą ze sobą stroje kąpielowe, latarki, karty i gry planszowe na długie wieczory.

Ważne jest również samo pakowanie ekwipunku. Rzeczy należy włożyć do torby podróżnej albo plecaka bez sztywnego stelaża. Nie powinno zabierać się sztywnych walizek, ponieważ nie będzie gdzie ich schować na czas rejsu. Ponadto warto ubrania przełożyć do foliowych worków, po to, aby nie zawilgotniały w trakcie rejsu.

Źródło
https://matfiz24.pl/obozy-zeglarskie-dla-mlodziezy-mazury
https://lider-zeglarstwa.pl/k/obozy-zeglarskie/

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Ruciane Tarasy
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka