ReklamaA1 - Apartamenty Ruciane Nida

Obwodnica Pisza na Mazurach coraz bardziej realna

BieżąceInwestycje20 maja 2023, 6:57
Obwodnica Pisza na Mazurach coraz bardziej realna
 fot. mazury24.eu

Jak informuje samorząd Pisza, wariant 2C budowy obwodnicy miasta, opracowany przez samorząd miejski będzie realizowany. Zatwierdzono już środki finansowe na opracowanie dokumentacji technicznej tej inwestycji.

27 marca 2023 r. odbyło się posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI), podczas którego rozpatrzono i ostatecznie zatwierdzono dokumentację Studium Techniczo-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej etap I dla zadania inwestycyjnego dotyczącego budowy obwodnicy Pisza.

Obwodnica Pisza na Mazurach coraz bardziej realna

Zadanie obejmuje budowę obwodnicy Pisza w ciągu dróg krajowych nr 58 i 63 od nowo wybudowanego ronda w okolicach Bialmedu, omijając cmentarz komunalny, poprzez nowo powstały trzeci most na Pisie, z pominięciem Górki Leśnej. Następnie dotrzemy do wiaduktu nad skrzyżowaniem dróg w kierunku Pogobia Średniego-Szast, a dalej przez rondo, które powstanie na drodze do Wiartla w okolicach Nadleśnictwa Pisz.

Dalej trasa obwodnicy poprowadzi przez wiadukt nad torami, rondo w okolicach Snopek od strony Pisza, następnie wiadukt nad drogą lokalną, docierając docelowo do miejscowości Maldanin, w okolicach skrzyżowania z drogą do Imionka, gdzie powstanie kolejne rondo na drodze nr 63 w kierunku Orzysza.

- Inwestycja ta jest niebywale potrzebna w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenia ruchu z zatłoczonego Pisza, dbałości o czyste powietrze, zmniejszenie hałasu, a także ze względu na poprawę przepustowości sieci drogowej. Nowoczesne przepusty zapewnią bezpieczeństwo i możliwość migrowania dzikich zwierząt. Moim zdaniem jest to rozwiązanie najbardziej optymalne i generujące najmniej strat dla mieszkańców i środowiska naturalnego - mówi Andrzej Szymborski Burmistrz Pisza.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo