ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Od czego zacząć powtórki do matury z polskiego?

Pozostałe26 lutego 2024, 8:19
Od czego zacząć powtórki do matury z polskiego?

Egzamin maturalny to ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. Wiąże się z ogromnym stresem, który wynika ze świadomi tego, jak duży wpływ na dalsze losy edukacyjne ma uzyskany na maturze wynik. Do przedmiotów obowiązkowych na polskiej maturze zaliczany jest język polski. To oznacza, że zdać musi go każdy abiturient. Warto więc wiedzieć, jak przygotować się do tego najważniejszego egzaminu.

 1. Zacznij od zaplanowania czasu na naukę.
 2. Sprawdź listę lektur obowiązkowych
 3. Na jakie zagadnienia zwrócić uwagę?

Zacznij od zaplanowania czasu na naukę

Podstawą powtórek do matury z języka polskiego jest odpowiednie zaplanowanie czasu na naukę. Pomyśl, jak długo dziennie możesz się uczyć, uwzględniając przy tym konieczność przygotowania do egzaminu również z innych przedmiotów. Pamiętaj, że musisz robić przerwy, niewskazane jest również przemęczanie się – Twój mózg potrzebuje czasu, aby skonsolidować ślady pamięciowe, czyli po prostu utrwalić to, czego udało Ci się nauczyć. Musisz również przeanalizować własny stan wiedzy. Zastanów się, w czym masz największe braki.

Sprawdź listę lektur obowiązkowych

Aby na maturze z języka polskiego uzyskać naprawdę dobry wynik, musisz znać lektury obowiązkowe. Nawet jeśli przeczytałeś wszystkie, możesz nie pamiętać wielu szczegółów i istotnych informacji. Dlatego wskazana jest powtórka. Warto sięgnąć do własnych notatek z lekcji, pomocne mogą okazać się też różne opracowania. Pamiętaj jednak, że nigdy nie zastąpią one przeczytania lektur.

Na jakie zagadnienia zwrócić uwagę?

Przygotowując się do matury z języka polskiego, musisz znaleźć czas nie tylko na powtórkę z lektur. Duże znaczenie ma także wiedza dotycząca epok literackich. Jeśli uważasz, że samodzielne powtórzenie materiału z tego zakresu jest dla Ciebie zbyt trudne, postaw na korepetycje z języka polskiego to świetny wybór również wtedy, kiedy samodzielnie trudno Ci zaplanować naukę. Nauczyciel usystematyzuje Twoją wiedzę, zadba o to, aby powtórzyć wszystko to, co na egzaminie maturalnym może się przydać. Będzie Cię także nieustannie motywował, co dla wielu uczniów ma ogromne znaczenie.

Samodzielne przygotowanie do egzaminu maturalnego z języka polskiego może być dla wielu osób trudne. Wymaga bowiem odpowiedniego zaplanowania nauki, rzetelnej oceny stanu posiadanej wiedzy, a także selekcji materiału, na który należy szczególnie zwrócić uwagę. Aby uniknąć niepowodzeń, dobrze jest postawić na profesjonalne wsparcie. Prowadzone przez doświadczonego nauczyciela korepetycje to najlepszy wybór.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz