ReklamaA1 - Rejsy Statkami Faryj

Odwołano przetarg na rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 65 na Mazurach

BieżąceInwestycje15 września 2023, 9:31
Droga krajowa nr 65 Olecko - Gąski
Droga krajowa nr 65 Olecko - Gąski fot. GDDKiA w Olsztynie.

Przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 65 na Mazurach został odwołany. Powodem są oczywiście środki finansowe. Wartość najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, którą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie rozbudowy tego odcinka.

Przetarg na wykonanie tej mazurskiej drogi zostanie więc powtórzony. Co oznacza, że czas oczekiwania na jej realizację się wydłuży.

- Do 18 października br. czekamy na oferty wykonawców zainteresowanych rozbudową blisko 6 kilometrów DK65 na odcinku Olecko - Gąski. Jedynym kryterium oceny ofert będzie cena. Na realizację zadania wykonawca robót będzie miał 16 miesięcy. Do tego terminu nie wlicza się okresów zimowych liczonych od 16 grudnia do 15 marca – informuje GDDKiA w Olsztynie.

Zakres zadania obejmie wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś i szerokości 8 m. W ramach inwestycji zostaną zlikwidowane nienormatywne łuki pionowe i poziome, rozbudowane będą trzy skrzyżowania. Powstanie chodnik o długości ponad 700 m, trzy przejścia dla pieszych oraz sześć zatok autobusowych. Przebudowane zostaną przepusty oraz obiekt mostowy. Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków budżetu państwa.

Głównym celem planowanej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, warunków komunikacyjnych oraz dostosowanie parametrów drogi do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś. Poprawa geometrii drogi i jej równości przyczyni się do zwiększenia komfortu jazdy podróżujących.

Na poprawę bezpieczeństwa wpłynie rozbudowa skrzyżowań zwykłych do skrzyżowań skanalizowanych wraz z budową oświetlenia oraz budową dodatkowych pasów ruchu do skrętu w lewo na wlotach drogi krajowej. Przejścia dla pieszych wraz z budowanymi chodnikami przy skrzyżowaniach umożliwią bezpieczne korzystanie przez pieszych z zatok autobusowych i komunikacji publicznej.

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka