ReklamaA1 - Przystań Nautica

Olecko ma nową plażę miejską

Inwestycje25 sierpnia 2019, 7:50
Plaża miejska w Olecku
Plaża miejska w Olecku  fot. Archiwum Urzędu Miejskiego w Olecku

„Zagospodarowanie plaży gminnej „Szyjka” w Olecku.” To nazwa projektu, który umożliwił modernizację miejskiego kąpieliska w tej mazurskiej miejscowości.

W ramach inwestycji zrealizowane zostały prace na obszarze około 3,5 ha. Zbudowany został pomost pływający w kształcie litery „L” o powierzchni 414 m kw., który wyznaczył kąpielisko o powierzchni 1000 m kw. Kąpielisko, w tym plaża i dno w jego obrębie jest już urządzone.

Dodatkową atrakcją są stanowiska do cumowania kajaków, które mogą być wykorzystywane również przez wędkarzy. Na odcinku Wiewiórczej Ścieżki w sąsiedztwie plaży zbudowane zostały kamienne progi zwalniające. Ratownicy w końcu będą mogli korzystać z pawilonu, który będzie ich bazą oraz zapleczem sprzętowym. W ramach inwestycji wybudowany został slip do wodowania małych jednostek pływających wraz ze stanowiskiem pod samojezdny dźwig. Jest też nowa wiata widokowa.

Teren doposażony został w ławki parkowe, leżaki betonowe z panelami z drewna, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz elementy małej architektury. Na terenie „Szyjki” stanęła również nowoczesna i funkcjonalna toaleta publiczna. Zadbano także o zieleń i oświetlenie.

- Na etapie odbioru zgłosiliśmy wykonawcy kilka niedociągnięć, takich jak na przykład wyrównanie: barierki pomostu, trapu wejściowego, dna kąpieliska czy wymianę pojedynczych, uszkodzonych desek w pomoście. Nie mają one jednak istotnego wpływu na funkcjonowanie obiektu. Usterki powinny zostać usunięte do 8 sierpnia 2019 r. - informuje burmistrz Olecka Karol Sobczak.

Warto przypomnieć, że projekt otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w wysokości niemal 1 mln zł. Wartość całej inwestycji to ponad 2,5 mln zł.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Sailing Machine