ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Olecko na Mazurach buduje nową trasę rowerową

BieżąceInwestycje30 marca 2023, 6:23
Olecko na Mazurach buduje nową trasę rowerową
 fot. UM Olecko

Olecko podpisało z wykonawcą umowę na budowę ścieżki rowerowej. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego powstanie nowa trasa dla amatorów dwóch kółek, która będzie biegła z Olecka do Gordejek Małych.

Powstanie szlak pieszo-jezdny o długości blisko 7 kilometrów. Ścieżka prowadzić będzie po trasie dawnej linii kolejowej przecinającej Mazury Garbate, wzdłuż drogi wojewódzkiej 655 z Olecka w kierunku Giżycka.

Inwestycja zakłada budowę czterech miejsc wypoczynku przy ścieżce, tzw. MOR-y (Miejsca Obsługi Rowerzystów wraz z mobilnymi toaletami. Ścieżka będzie pełniła także funkcję edukacyjną. Ustawionych zostanie 10 tablic edukacyjnych o tematyce przyrodniczej oraz dwie wiaty.

Olecko na Mazurach buduje nową trasę rowerową

Na szlaku znajdą się miejsca na ognisko, stojaki na rowery. W ramach realizacji projektu nie zabraknie również działań o wymiarze ekologicznym – wzdłuż ścieżki pojawią się budki lęgowe dla ptaków, kosze dla sów i kaczek, a także domki dla owadów. Wszystkie te działania przyczynią się do ochrony różnorodności biologicznej flory i fauny na terenie objętym inwestycji. Na ścieżce zamontowany zostanie monitoring.

- Na zakończenie inwestycji zorganizujemy wspólną przejażdżkę rowerową i piknik ekologiczno – edukacyjny, podczas którego zagramy w mobilną grę miejską. Gra zostanie stworzona w ramach realizacji projektu, przy udziale naszej młodzieży. Mam nadzieję, że zakończenie prac budowlanych nastąpi już w czerwcu 2023 roku, a już w lipcu będziemy mogli wspólnie wybrać się na wycieczkę poza miasto.  Liczymy, że nasza ścieżka przyciągnie mieszkańców i turystów, a także będzie stanowiła wspaniałą bazę do prowadzenia zajęć przyrodniczych i ekologicznych przez szkoły z naszej gminy - mówi burmistrz Olecka Karol Sobczak.

Szacowana wartość realizacji projektu opiewa na kwotę 4 882 542,65 zł, z czego 3 939 284,11 zł pochodzi z dofinansowania.

Na podstawie informacji UM Olecko.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine