ReklamaA1 - Ognisty Ptak Dzień Kobiet

Olecko w sieci Miast Dobrego Życia Cittaslow

Bieżące15 września 2020, 17:11
Olecko w sieci Miast Dobrego Życia Cittaslow

Olecko na Mazurach zakwalifikowało się do Międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia Cittaslow. To już 32 miasto z Polski w tym gronie. Oficjalne przyjęcie do sieci Cittaslow zaplanowano na 17 października we włoskim Orvieto.

- Oczywistym jest, że przynależność do sieci to prestiż i dodatkowa, silna promocja — podkreśla na łamach Gazety Olsztyńskiej, burmistrz Olecka Karol Sobczak. - Wymiana doświadczeń, promocja miast na bazie wzajemnych kontaktów to znaczna wartość. Oprócz tego jest wiele innych aspektów, które pomogą nam jako miastu rozwijać się. Cittaslow wyznacza nam kierunki działań, daje wiedzę o narzędziach i sposobach osiągania określonych celów, budowania marki, podkreśla naszą indywidualność, stawia na regionalny charakter. Członkostwo w Sieci Cittaslow przyczynia się w dużym stopniu do wzrostu atrakcyjności turystycznej miasta. Każde miasteczko członkowskie stara się być wyjątkowe, a łączy je wspólny cel – żyć wolniej, czyli żyć lepiej.

Do Sieci Cittaslow w naszym regionie należą już m.in: Braniewo, Działdowo, Biskupiec, Dobre Miasto, Wydminy, Pasym, Nidzica, Ryn, Reszel i wspomniana już Gołdap.

Dla władz Olecka duże znaczenie ma możliwość uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego dzięki współpracy w ramach sieci. Przykładem może być pobliski Gołdap. W 2017 to miasto podpisało trzy umowy na realizację przedsięwzięć, łącznie ponad 6 mln złotych wsparcia.

- Podpisanie tych umów było możliwe dzięki temu, że jako członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Sieci Miast Cittaslow, Gołdap wspólnie z innymi miastami województwa warmińsko-mazurskiego opracowała „Ponadlokalny program rewitalizacji sieci miast Cittaslow Województwa Warmińsko-Mazurskiego”, który został uwzględniony w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020”. Podstawą jest współpraca i działanie także na rzecz sieci — dodaje burmistrz Olecka.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew