ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Olsztynem zawładnie muzyka - nadchodzi Kortowiada 2023

Pozostałe10 stycznia 2023, 15:39
Olsztynem zawładnie muzyka - nadchodzi Kortowiada 2023

Największe (a dla wielu również najładniej zaaranżowane) miasteczko studenckie w Polsce ma wieloletnią tradycję. Od aż 62 lat odbywają się na jego obszarze olsztyńskie juwenalia. Kortowiada, bo o niej mowa, zawsze jest ogromnym wydarzeniem dla całego miasta.

Na plaży kortowskiej, od której pochodzi nazwa całego festiwalu, ponownie powstanie ogromna scena, na której wystąpi aż 15 artystów. Wielowymiarowość imprezy sprawia, że o każdej porze dnia i nocy miasteczko studenckie w Olsztynie będzie tętnić życiem. Co więcej, to właśnie Kortowiada w ostatnich latach aż trzykrotnie otrzymała dumne miano najlepszych juwenaliów w kraju w plebiscycie Pro Juvenes. Link do wydarzenia: Kortowiada 2023.

Festiwal co roku otrzymuje nowy motyw przewodni, mający na celu nadanie każdemu wydarzeniu mocno indywidualnego charakteru, co z kolei urozmaica całe przedsięwzięcie. W nadchodzącym roku, zważając, że będzie to Rok Mikołaja Kopernika, motywem przewodnim zostanie kosmos. Spodziewamy się zatem, że wszyscy uczestnicy Kortowiady będą mieli okazję doświadczyć wręcz nieziemskich doznań.

O wyjątkowości i atrakcyjności wydarzenia decydują jednak nie tylko wyszukane line-upy czy tematyczne atrakcje. Kortowiada to też okoliczności przyrodnicze wokół samego miasteczka studenckiego. W jego granicach są dwa jeziora, plaża i parki, a cała okolica jest niebywale malownicza i robi niesamowite wrażenie.

Póki co tegoroczny line-up zapowiada sporą przekrojowość i różnorodność. Z jednej strony zapowiedziany jest Michał Szczygieł - popularny, młody piosenkarz i finalista programu The Voice of Poland. Jest autorem takich przebojów jak „Nic tu po mnie”, „Spontan” i „Adrenalina”. Z drugiej strony ogłoszony został również Oki, jeden z najpopularniejszych raperów nowej fali hip-hopu w Polsce. Jego hity pokroju “Jakie to uczucie?” oraz “Jeżyk!” rozgrzewały do czerwoności kolejne sceny w całym kraju.

Koncerty będą odbywać się od czwartku do soboty (25, 26 i 27 maja 2023). Nazwiska kolejnych artystów będą ogłaszane niebawem. Bilety na Kortowiadę można kupić na Empik Bilety i Going.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Sasanka

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Lamdo
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe