ReklamaA1 - Gertis

„Operacja Boyen” na Mazurach. Znamy szczegółowy program wydarzenia

Operacja Boyen w Giżycku na Mazurach.
Operacja Boyen w Giżycku na Mazurach. fot. mazury24.eu

W czasie czterech sierpniowych dni (8-11 sierpnia) szykuje się wydarzenie wyjątkowe – coś, na co wielu czeka cały rok – Święto Twierdzy Boyen czyli Operacja Boyen na Mazurach. Największa impreza historyczna w tym regionie.

Stałym punktem imprezy był zawsze jarmark, w tym roku również można liczyć na obecność wystawców z różnorodnym asortymentem: od militariów, przez rękodzieło, po regionalne kulinaria.

Operacja Boyen to oczywiście również dioramy historyczne i tych także nie zabraknie.

Dla wszystkich fanów aromatycznej wojskowej zupy – kolejna edycja Otwartych Mistrzostw w Gotowaniu Grochówki w Kuchniach Polowych. Plac z prawej strony Koszarowca “Miecz” wypełni się zapachem palonego drewna, wędzonki, warzyw i pieczywa – aromaty z pewnością pobudzą apetyt w oczekiwaniu na werdykt, rozstrzygający kwestię: której ekipie udało się upichcić grochówkę godną tytułu mistrzowskiego.

Dla najmłodszych przygotowane będą panele warsztatowe – różnorodne tematycznie: rękodzieło, malowanie toreb i kubków, warsztaty kowalskie, rzeźbiarskie.

„Operacja Boyen” na Mazurach. Znamy szczegółowy program wydarzenia

Entuzjaści broni palnej będą mieli szansę postrzelać z broni ostrej w niezwykle klimatycznej strzelnicy Zawisza - Stowarzyszenie kolekcjonerów broni palnej mieszczącej się w głównym magazynie prochowym (będzie to atrakcja dodatkowo płatna). Strzelnica funkcjonować będzie przez wszystkie 4 dni Operacji Boyen w godz. 10-18.

Dla miłośników historii i militariów – prelekcja nielicencjonowany przewodnik po Mazurach dotycząca Giżyckiej Pozycji Polowej (sobota – warsztat zbrojmistrza), niedziela z Wojskiem Polskim przygotowana przez 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego oraz zwiedzanie Twierdzy z przewodnikami (sobota i niedziela).

Będzie również coś dla amatorów sztuki – wernisaż wystawy malarstwa Monika Stępień - kreatorka kultury  "NODURI" (piątek – stajnia z wozownią) oraz spektakl teatralny Teatr Jaracza Olsztyn “Sztuka kochania Polaków” - wystawiony w przestrzeni twierdzowego donżonu (sobota).

Kluczową pozycją tegorocznego programu będzie oczywiście “Bój o Twierdzę” - inscenizacja z okresu Wielkiej Wojny prezentowana na majdanie Twierdzy - widowisko pełne pirotechniki filmowej, z udziałem międzynarodowych rekonstruktorów, artylerii oraz kawalerii konnej. Konnych będzie można również zobaczyć w piątkowym pokazie dynamicznym – inscenizacji niespodziance.

- Liczymy na pogodę i zachęcamy wszystkich do odwiedzin giżyckiej fortyfikacji podczas Operacji Boyen, w tym czasie najmocniej można poczuć pierwszowojenny klimat, niesamowitą atmosferę XIX- wiecznej twierdzy – informują organizatorzy.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka