ReklamaA1 - Gertis

Ostróda może stracić ważną atrakcję turystyczną

BieżąceAtrakcje12 maja 2020, 14:19Komentarzy: 1
Ostróda może stracić ważną atrakcję turystyczną
 fot. Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji

Pod znakiem zapytania stoi funkcjonowanie pomostu i urządzeń do wyciągu nart wodnych na jeziorze Drwęckim w Ostródzie. Oba obiekty wymagają pilnie remontu. Niestety Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji nie posiada na to środków finansowych.

Prawie 900 tysięcy złotych na wyremontowanie pomostu, około 10 tysięcy euro na naprawę napędu wyciągu narciarskiego. Tyle potrzebuje samorząd Ostródy na remont tych obiektów turystycznych. Jeśli modernizacja się nie odbędzie, miłośnicy nart wodnych będą mogli zapomnieć o tej atrakcji w Ostródzie.

Jak informuje Gazeta Olsztyńska o tym, że „napęd główny wyciągu nart wodnych na Jeziorze Drwęckim jest do remontu wiadomo było latem ubiegłego roku. Wtedy miał to być wydatek o wysokości około 10 tysięcy euro. Producentem części jest szwedzka firma, a ich dystrybutorem firma z Niemiec. W tym czasie administrator obiektu - Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji - nie miał takich środków finansowych. Dlatego ewentualna inwestycja i naprawa zostały przeniesione na 2020 rok”.

Dodatkowo koszty zwiększyła potrzeba remontu generalnego pomostu na jeziorze Drwęckim – czyli koszt prawie 900 tys. zł. W tegorocznym budżecie miasta Ostróda wydaje się to raczej nierealne.

- W ubiegłym przygotowaliśmy się na inwestycję związaną z naprawą napędu głównego wyciągu nart wodnych - mówi na łamach Gazety Olsztyńskiej Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR. - Jednak po trzyletnich zaniedbaniach naszych poprzedników okazało się, że do generalnego remontu nadaje się cały pomost przy wyciągu. Ta inwestycja to już ponad 850 tysięcy złotych.

Teraz wszystko w rękach radnych miasta Ostróda.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 4
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Sailing Machine