Reklama

Ostrzeżenie przed upałami i burzami także na Mazurach

Bieżące28 czerwca 2022, 8:42Komentarzy: 1
Ostrzeżenie przed upałami i burzami także na Mazurach
 fot. mazury24.eu

IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia przed upałami oraz przed burzami z gradem dla wszystkich 16 województw. Synoptycy prognozują, że we wtorek pogoda będzie bardzo niebezpieczna, a termometry pokażą ponownie ponad 30 stopni. Burzowy front już od rana przesuwa się na wschód.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami dla wschodniej i południowej części Polski. Alerty drugiego (w trzystopniowej skali) stopnia obowiązują na terenie województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego.

Synoptycy alarmują, że na tych obszarach temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 do 33 st. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 19 st.

IMGW ostrzega też przed burzami z gradem, które mogą dziś wystąpić w niemal województwach oprócz podlaskiego, lubelskiego oraz wschodnich powiatów warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i podkarpackiego

Synoptycy przewidują, że burzom miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że podczas upałów pod żadnym pozorem – nawet na chwilę – nie wolno zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodzie. Powinno się też ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i pić dużo niegazowanej wody.

Odradzany jest alkohol, bo odwadnia organizm. Lepiej unikać wysiłku fizycznego i jeśli to możliwe, zostać w domu, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna. Na zewnątrz warto nosić nakrycie głowy, lekkie i przewiewne ubrania oraz stosować kremy z filtrem.

ReklamaC1 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Marshalle

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Stranda Wiosna Lato