ReklamaA1 - Odysseya Yachts

​Otwarcie Mostu Spełnionych Życzeń nad Rzeką Orzyszą

Wydarzenia i imprezyPrezentacje29 czerwca 2023, 18:49Komentarzy: 1
 ​Otwarcie Mostu Spełnionych Życzeń nad Rzeką Orzyszą
 fot. Mazury24.eu

Urząd Miejski w Orzyszu zaprasza na uroczyste otwarcie Mostu Spełnionych Życzeń nad Rzeką Orzyszą, które odbędzie się w piątek, 30 czerwca br. o godzinie 20:00.

W nadchodzący weekend rozpoczynają się Dni Orzysza. Mieszkańcy i przyjezdni będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – otwarciu Mostu Spełnionych Życzeń. Malowniczo położony między ulicą Kanałową i Ogrodową most, przed wojną nazywany był Mostem Westchnień, oprócz ułatwienia przemieszczania się, będzie miał swoje symboliczne znaczenie dla mieszkańców miasta.

 ​Otwarcie Mostu Spełnionych Życzeń nad Rzeką Orzyszą

Podczas otwarcia Mostu Spełnionych Życzeń, publiczność będzie miała szansę uczestniczyć w inscenizacji legendy orzyskiej. Legenda opowiada historię młodego rybaka o imieniu Arys, który odważył się porwać księżniczkę Marię. Ta romantyczna opowieść o miłości, odwadze i poświęceniu wprawi nas w stan zdumienia i zainspiruje do refleksji nad naszymi własnymi marzeniami i pragnieniami.

Legenda orzyska jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, wzbudzając wśród mieszkańców miasta i okolic nieustanne zainteresowanie swoim pozytywnym przekazem. Wraz z otwarciem Mostu Spełnionych Życzeń, będziemy mieli okazję przenieść się w czasie i doświadczyć emocji, jakie towarzyszyły temu legendarnemu wydarzeniu. Inscenizacja zostanie przygotowana przez aktorów i reżyserów, którzy postarają się oddać ducha oryginalnej historii oraz wprowadzić nas w klimat magicznego świata dawnego Arys.

 ​Otwarcie Mostu Spełnionych Życzeń nad Rzeką Orzyszą

Otwarcie Mostu Spełnionych Życzeń będzie nie tylko okazją do podziwiania niezwykłej inscenizacji, ale także do skorzystania z dobrodziejstw odrestaurowanego mostu. Będzie on stanowił symbol łączności i pokonywania przeszkód, zarówno dosłownych, jak i symbolicznych. Wierzymy, że Most Spełnionych Życzeń stanie się miejscem, w którym marzenia będą miały szansę spełnić się, a ludzie będą mogli zbliżyć się do siebie i podzielić się swoimi pragnieniami – co może zostać uwiecznione w postaci kłódek, które można zawieszać na moście. Na samym moście, oprócz stylowych okuć, pojawiło się wielkie serce i dwa gołębie – symbol miłości i wierności, połączone łańcuchem i zamkniętą kłódką.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, kultury i marzeń do Orzysza na niezapomniane otwarcie Mostu Spełnionych Życzeń. Przybywajcie licznie, by wspólnie celebrować to wyjątkowe wydarzenie i doświadczyć magii, która tkwi w mazurskich legendach. Niech ten most stanie się symbolem naszych własnych dążeń i pragnień, a inscenizacja legendy orzyskiej niech wzbudzi w nas wiarę w siłę miłości i odwagi.

 ​Otwarcie Mostu Spełnionych Życzeń nad Rzeką Orzyszą

Dołączcie do nas w dniu otwarcia Mostu Spełnionych Życzeń i pozwólcie, aby marzenia stały się rzeczywistością!

Po otwarciu mostu, Urząd Miejski w Orzyszu zaprasza na Potańcówkę Pod Gwiazdami, która odbędzie się w pobliskim Parku Jordanowskim, której przygrywać będzie Stylowa Orkiestra Taneczna oraz Quentboy.

Otwarcie Mostu Spełnionych Życzeń odbywa się w ramach Dni Orzysza, które potrwają do niedzieli. Otwarcie mostu wraz z inscenizacją legendy o Orzyszu będzie miało miejsce przy moście, między ulicą Kanałową i Ogrodową, o godzinie 20:00. Od 21 do 24 w Ogródku Jordanowskim odbędzie się Potańcówka pod Gwiazdami.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

 • 15
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz