ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Otwarcie sezonu motocyklowego na Mazurach

Wydarzenia i imprezy20 kwietnia 2022, 13:26
Otwarcie sezonu motocyklowego na Mazurach
Otwarcie sezonu w Świętej Lipce 2022 fot. Marta Grecka

Mazury, a właściwie Giżycko, znane są z szumnego otwarcia sezonu wodnego. Ci co przybywają na to otwarcie wiedzą, że czekają ich nie lada atrakcje, w tym parada łodzi po kanale wraz z załogami przebranymi w stroje iście karnawałowe. Na to otwarcie musimy jeszcze chwilę zaczekać, a tymczasem w Wielką Sobotę 16 kwietnia 2022 miało miejsce inne otwarcie sezonu.

Mowa tu, o otwarciu sezonu motocyklowego. Zgodnie z wieloletnią już tradycją, mazurscy motocykliści, udali się na tak zwane ”Moto Jajo” do sanktuarium w Świętej Lipce. Bez względu na pogodę tradycji musi stać się zadość. Tak było i w tym roku. Na szczęście pogoda całkiem dopisała i mimo, że było tylko 10 stopni na plusie, deszcz oszczędził motocyklistów tego dnia.

Wydarzenie to ma szczególne miejsce w sercach wielu osób, ponieważ po długim zimowym sezonie każdy z utęsknieniem czeka na wystawienie swojej ukochanej maszyny z garażu i odpalenie silnika. Ponadto, jazda w grupie i spotkanie się ze znajomymi daje poczucie swoistej więzi wśród motocyklowej braci.

Na tegoroczne „Moto Jajo 2022” zjechało około 100 maszyn różnej maści. Radości i opowieściom towarzyszących spotkaniu nie było końca. Ale przecież to dopiero początek sezonu i takich spotkań na zlotach będzie jeszcze wiele :)

Bezpiecznego sezonu motocyklowego, przyczepności szczególnie na zakrętach i do zobaczenia na naszych pięknych mazurskich trasach.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaB2 - HeydayBoats
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe