ReklamaA1- Mazurski Raj - LATO 2022

Pandemia uderzyła w Wilczy Szaniec. Spadła liczba odwiedzających

Bieżące2 stycznia 2022, 10:29Komentarzy: 1
Pandemia uderzyła w Wilczy Szaniec. Spadła liczba odwiedzających
 fot. mazury24.eu

Liczba odwiedzających w tym roku Wilczy Szaniec spadła o ponad 20 procent – wynika z szacunków Nadleśnictwa Srokowo, które zarządza dawną kwaterą Hitlera w Gierłoży koło Kętrzyna na Mazurach. Podsumowano również tegoroczne inwestycje.

- To pandemia odbiła się na ruchu turystycznym - przekonuje na antenie Radia Olsztyn nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz. - Około 260 tysięcy osób nas odwiedziło, a przed pandemią około 330 tysięcy, więc to o około 20 procent mniejszy ruch. Oceniam, że to rzeczywiście wina pandemii. Zabrakło nam w tym roku grup zagranicznych, ale także szkół, które bardzo chętnie, a nie przyjeżdżały w tym okresie. Dodatkowo była nauka zdalna i nie było grup zorganizowanych.

W mijającym roku powstały w Wilczym Szańcu kolejne oświetlone trasy. Przed rozpoczęciem następnego sezonu turystycznego Nadleśnictwo Srokowo planuje natomiast otwarcie nowego budynku obsługi turystów.

Będą tam m.in. sklep z pamiątkami i informacja turystyczna. Poza tym powiększony zostanie parking. – Powstanie też nowa wystawa historyczna – zapowiada Zenon Piotrowicz.

- Finalizujemy już projekt wystawy zupełnie nowej pod roboczym tytułem „Wojna w pigułce”, czyli lata 1939-1945 w nawiązaniu do wszystkich rozkazów, które wychodziły z Wilczego Szańca i tragedia tej wojny - dodaje.

ReklamaC1 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
ReklamaA2 - AZS Wilkasy