ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie otwiera się dla turystów

Bieżące28 kwietnia 2021, 8:57
Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie otwiera się dla turystów
 fot. mazury24.eu

Dobra informacja dla miłośników Mazur, a konkretnie przyrody i zwierząt zamieszkujących ten region. Już w ten weekend Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie rozpoczyna sezon letni.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie otwiera się dla turystów już 1 maja br. Obiekt będzie można odwiedzać codziennie w godzinach od 9:30 do 18:00.  Ostatnia grupa ruszy właśnie o godz. 18:00.

W Parku Dzikich Zwierząt prowadzone są wycieczki edukacyjne, dzięki którym można te zwierzęta obejrzeć z bliska, zapytać o ich zwyczaje, a niektóre nawet karmić i głaskać. Zwiedzanie Parku odbywa się z przewodnikiem.

Jest to półtoragodzinna trasa obejmująca ok. 2 km spacerem, podczas której można usłyszeć o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony.

W kasie biletowej warto zapytać o jedzenie dla kóz i danieli, które można tam kupić za symboliczną złotówkę. Przewodnik w czasie wycieczki wskaże, gdzie i które zwierzęta można karmić i głaskać.

Kadzidłowo leży zaledwie 10 km od Rucianego-Nida. Park obejmuje teren ok. 100 ha i znajduje się na śródleśnych łąkach. To powoduje, że zwierzęta w nim przebywające bytują jak w swoim normalnym środowisku.

W parku zobaczymy takie, ginące już gatunki: ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek. Przebywają tam również takie zwierzęta jak: tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie czy jelenie.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 8
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Odysseya Yachts