ReklamaA1 - Wioska Św. Mikołaja

Patronat medialny. Już wkrótce 4 płyta Żeglarzy Portowych

Patronat medialny. Już wkrótce 4 płyta Żeglarzy Portowych
 fot. Żeglarze Portowi/facebook

Miło nam poinformować, że portal mazury24.eu patronuje medialnie wydaniu czwartej już płyty w dorobku znanego i lubianego zespołu Żeglarze Portowi. Miłośnikom muzyki szantowej tej grupy nie trzeba z pewnością szerzej przedstawiać i rekomendować zakupu kolejnego krążka w ich dorobku.

Kolejny, już czwarty krążek w repertuarze Żeglarzy będzie nosił tytuł: "...więc kufle w dłoń bracia żeglarze" – co daje nam już przedsmak doskonałej zabawy przy świetnie wykonanych szantach. Planowana premiera to 14 listopada br. w Tawernie Korsarz w Warszawie.

Repertuar zespołu oparty jest na bogatej twórczości autora popularnych żeglarskich piosenek Michała „Lucjusza” Kowalczyka, zmarłego 1 maja 2010 roku. „Biała sukienka”, „Na Mazury”, „Zocha”, „Przyjaciółka żeglarzy” i wiele innych przebojów to program obowiązkowy wykonywany przez Żeglarzy Portowych podczas żywiołowych koncertów.

W maju 2015 r. ukazała się debiutancka płyta pod tytułem „A przy naszym ognisku…” (Ostatnie Takie Trio), która zawiera 12 utworów autorstwa Michała Kowalczyka.

W lutym 2017 r. ukazał się kolejny krążek, którego tytuł brzmi „Przyjaciółka żeglarzy”. Znalazło się na nim kilka niepublikowanych dotąd piosenek Michała Kowalczyka oraz niektóre z najbardziej znanych kompozycji Autora, takich jak „Biała sukienka”, „Gruby”, czy „Przyjaciółka żeglarzy”. Zespół dokonał nagrań w nowo otwartym studiu „Leśna Trollnia” w Serwach koło Augustowa oraz w willi „Danielewiczówka” pod Warszawą.

W lipcu 2019 na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Mikołajkach zespół zaprezentował trzecią, tym razem autorską płytę pod tytułem „Woda i Wiatr” (Płyta tygodnia w radiu Wnet).

Zespół wziął udział w wielu liczących się festiwalach:

Największe Juwenalia w Polsce – Kortowiada, Festiwal Latający Holender, Festiwal Szanty w Kunicach, Szanty Na Wiśle, Regaty o Puchar Mariny Miasta Gdańsk, Najstarszy Festiwal Żeglarski – Szanty w Mikołajkach, Festiwal Jeziorak Szanty i wiele, wiele innych. Zespół nie stroni od koncertowania w żeglarskich tawernach, nawiązując bliski kontakt z publicznością.

Skład:

Michał Danielewicz – banjo, gitara, harmonijka, śpiew, automat perkusyjny, sampler.

Dariusz Wołosewicz – gitara basowa, śpiew.

Fanpage zespołu:

https://www.facebook.com/Zeglarze-Portowi-732751216745001/

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów