ReklamaA1 - Stranda Jesień

Pewne zaplecze energetyczne na łodzi - ogniwa paliwowe Efoy

Sprzęt i inspiracje12 lipca 2021, 8:13Komentarzy: 1
Pewne zaplecze energetyczne na łodzi - ogniwa paliwowe Efoy

Ogrzewanie, światło, ładowanie urządzeń elektronicznych, wycieczka rowerem o napędzie elektrycznym. Możemy nawet przenieść własne biuro z salonu do łodzi lub jachtu – w tym celu potrzebujemy tylko laptopa i telefonu komórkowego. Aby z tego wszystkiego korzystać bez ograniczeń, konieczna jest jednak energia elektryczna.

W sytuacji ograniczonych zasobów prądu z instalacji zewnętrznej dobrodziejstwem jest źródło energii elektrycznej podróżujące razem z nami. Możemy wtedy przybić „gdziekolwiek” – oczywiście przestrzegając obowiązujących na terenie danego kraju przepisów.

Gok Regler und Armaturen Polska Sp. z o.o. oferuje nie tylko komponenty umożliwiające gotowanie i ogrzewanie z wykorzystaniem LPG. Od 2019 roku jest też oficjalnym partnerem i przedstawicielem na terenie Polski niemieckiej firmy SFC Energy AG, produkującej ogniwa paliwowe Efoy. Służą one do wytwarzania energii elektrycznej niezależnie od warunków pogodowych.

Przyjazny środowisku generator prądu Efoy, połączony na stałe z akumulatorem dowolnej jednostki pływającej monitoruje stan naładowania i doładowuje baterię w razie potrzeby automatycznie bez jakiejkolwiek czynnej ingerencji użytkownika. Od czasu do czasu konieczne jest jedynie uzupełnienie metanolu. Ogniwo jest bardzo oszczędne a wymiana kartridża z paliwem bardzo prosta. Używając jednego kartridża (10 l metanolu), można korzystać z urządzeń elektrycznych na pokładzie aż do 4 tygodni. Niezależność, jaką daje ogniwo paliwowe, to przykładowo możliwość zaplanowania przy użyciu laptopa 1000 tras wycieczkowych, spożycia 700 filiżanek kawy z ekspresu albo degustacji 800 kanapek tostowych.

Efoy spełnia wymagania współczesności. Prąd z ogniwa paliwowego jest w 100% przyjazny dla otoczenia: podczas pracy powstają – oczywiście obok ekologicznego prądu – jedynie woda i znikoma ilość dwutlenku węgla. Dalszą zaletą ogniwa Efoy jest to, że – w odróżnieniu od klasycznych generatorów prądu – pracuje prawie niesłyszalnie i bezwonnie. Ponadto niewielkie wymiary urządzenia sprawiają, że do jego montażu potrzebujemy niewiele miejsca. Efoy obsługiwany jest przy użyciu panelu sterowania lub z aplikacji myEfoy.

Ogniwo Efoy można dopasować do funkcjonującej koncepcji energii elektrycznej jachtu lub w łatwy sposób stworzyć hybrydowy system z istniejącymi już panelami słonecznymi. Zaletą hybrydowego zasilania prądem przy użycia ogniwa paliwowego i energii słonecznej są bezpłatny prąd, gdy świeci słońce, a także pełny akumulator w przypadku złej pogody. Ogniwo paliwowe działa automatycznie i doładowuje akumulator, gdy panele słoneczne nie dostarczą wystarczającej ilości energii elektrycznej.

W dziedzinie akumulatorów firma Efoy proponuje od tego roku akumulatory litowe, funkcjonujące także do temperatury -20°C. Umożliwiają one głębokie rozładowanie i są w związku z tym idealnie zaprojektowane dla urządzeń pobierających duże ilości prądu, takich jak suszarki do włosów lub ekspresy do kawy. Obok licznych zalet, które niesie ze sobą technologia LiFePo4, bateria litowa Efoy jest także odporna na zachlapanie, a zatem nadaje się idealnie do zastosowania pod żaglami lub w wilgotnych miejscach. Zestaw ogniwo paliwowe i bateria litowa to idealnie dopasowany pakiet energetyczny określany jako Efoy Hybrid Power.

ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 6
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew