ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Pieniądze dla Warmii i Mazur. Region otrzyma 1,2 mld euro

Bieżące19 kwietnia 2021, 6:06Komentarzy: 1
Pieniądze dla Warmii i Mazur. Region otrzyma 1,2 mld euro
 fot. mazury24.eu

Na realizację programu regionalnego woj. warmińsko-mazurskie otrzyma 1,2 mld euro z funduszy unijnych, co daje 860 euro w przeliczeniu na jednego mieszkańca - poinformowało w piątek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

W piątek odbyła się wideokonferencja wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budy oraz marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Zaznaczono, że była to jedna z rozmów, jakie MFiPR przeprowadza z przedstawicielami wszystkich województw o finansowaniu programów regionalnych na lata 2021-2027 r.

Wskazano, że woj. warmińsko-mazurskie na realizację programu regionalnego otrzyma 1,2 mld euro, co daje 860 euro w przeliczeniu na jednego mieszkańca. „Jest to drugi najwyższy wynik w kraju” - czytamy w komunikacie.

Dodano, że region będzie również jednym z 6 województw, które skorzysta z następcy krajowego Programu Polska Wschodnia. W jego puli jest 2,5 mld euro.

Zaznaczono również, że na Warmię i Mazury mogą trafić pieniądze z Funduszu Odbudowy i programów krajowych.

Zgodnie z projektem Umowy Partnerstwa około 40 proc. środków z polityki spójności trafi do programów regionalnych, zarządzanych przez marszałków województw. 75% tych pieniędzy zostało już podzielonych, a 25%. przeznaczono na rezerwę programową do podziału w czasie negocjacji kontraktu programowego.
 

- To rodzaj umowy pomiędzy rządem a marszałkiem województwa, w której wskazane zostaną konkretne inwestycje, ważne dla regionu i całej Polski - wyjaśnił cytowany w informacji wiceminister Buda.

Wiceminister dodał, że jest jeszcze 7,1 mld euro do rozdysponowania na wszystkie regiony.
 

- Każde województwo może otrzymać fundusze z rezerwy programowej. Warunkiem jest opracowanie i zgłoszenie dobrych projektów rozwojowych - wskazał.

Źródło: PAP

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Odysseya Yachts