ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Pierścień Tysiąca Jezior 610 km non-stop za nami

Pierścień Tysiąca Jezior 610 km non-stop za nami
 fot. UM Giżycko

X edycja ultramaratonu kolarskiego Pierścień Tysiąca Jezior 610 km non-stop przeszła do historii. Impreza odbywała się w miniony weekend tj. 4-5 lipca 2020. Zawody już tradycyjnie odbyły się na 610-kilometrowej pętli, prowadzącej przez tereny Warmii, Mazur oraz Podlasia.

Zawodnicy startowali w 6-osobowych grupach w 5-minutowych odstępach czasu. Start techniczny pierwszej grupy uczestników odbył się równo o godzinie 8:00 z miejscowości Świękitki, skąd zawodnicy mieli do pokonania 7 km do miejscowości Miłakowo gdzie odbył się start właściwy. Rywalizacja odbywała się w dwóch oddzielnych kategoriach: open i solo.

Na trasie przygotowano w sumie 9 punktów kontrolnych, na których zawodnicy mogli odpocząć i zaopatrzyć się w potrzebny prowiant. Na 325 kilometrze trasy Pierścienia Tysiąca Jezior organizatorzy przygotowali Duży Punkt Kontrolny, gdzie na kolarzy czekał ciepły posiłek oraz miejsce do spania.

Każdy z kolarzy rywalizujących na trasie Pierścienia Tysiąca Jezior został wyposażony w lokalizator GPS, wskazujący jego aktualną pozycję na trasie. Umożliwiło to śledzenie położenia zawodników poprzez specjalny system monitoringu on-line.

Spośród przeszło 170 zawodników, którzy wyruszyli na trasę Pierścienia Tysiąca Jezior do mety dotarła zdecydowana większość, bo aż 158 uczestników. Najszybciej z 610-kilometrowym dystansem uporał się Paweł Pieczka, startujący w kategorii open oraz Paweł Miłkowski jadący solo. Oby dwaj uzyskali czas 18 godzin 40 minut, ustanawiając tym samy nowy rekord trasy w oby dwóch kategoriach. Rywalizację kobiet z wynikiem 23 godzin i 40 minut zdominowała natomiast Sylwia Kowalska.

Pierścień Tysiąca Jezior stanowił jedną z imprez wchodzących w skład Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich, a także kwalifikację do startu w kultowym już Bałtyk-Bieszczady Tour 1008km non-stop, która odbędzie się już za niespełna 6 tygodni.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Nowy Harsz