ReklamaA1 - Gertis

Pierścień Tysiąca Jezior przebiega przez Mazury

Pierścień Tysiąca Jezior przebiega przez Mazury

Pierścień Tysiąca Jezior to wyścig kolarski, którego trasa liczy 610km i przebiega przez tereny Warmii Mazur i części Podlasia. Rywalizacja odbywa w formie jednego etapu, z Lubomina do Sejn i z powrotem.

Na pokonanie całej trasy zawodnicy mają z góry ustalony limit, wynoszący max. 40 godzin. Jedynym dozwolonym wsparciem dla uczestników jest pomoc oferowana na punktach kontrolno-żywnościowych które organizowane są co około 60-100 km. Nagrodami za dotarcie do mety (oprócz satysfakcji) są natomiast pamiątkowy medal potwierdzający pokonanie całego dystansu.

Giżycko będzie jednym z przystanków na trasie wyścigu. W punkcie kontrolno-żywnościowym zorganizowanym na stadionie miejskim MOSiR, zawodnicy będą mogli chwilę odpocząć i spożyć posiłek. 

Pierścień Tysiąca Jezior przebiega przez Mazury
 

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2012 roku, a na starcie stanęło wówczas 18 zawodników. W tegorocznej IX edycji wyścigu Pierścień Tysiąca Jezior 2020 weźmie udział około 200 zawodników.

Od roku 2016 Pierścień Tysiąca Jezior znajduje się w kalendarzu Pucharu Świata Ultramaratonów kolarskich. W każdym roku na starcie pojawia się cała polska elita najlepszych kolarzy długodystansowych. Wśród nich m.in. rekordzista Guinnessa w jeździe 24-godzinnej, wielokrotni rekordziści i zwycięzcy Bałtyk Bieszczady Tour 1008km poprzednich edycji oraz Liderzy Pucharu Polski w Maratonach szosowych. Od kilku lat w naszej imprezie startują również zawodnicy z, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii.

Pierścień Tysiąca Jezior jest jednocześnie ogromnym przedsięwzięciem logistycznym i medialnym. Wszyscy zawodnicy wyposażeni są w lokalizatory, a transmisję na żywo przez 40 godzin śledzi tysiące widzów w internecie.

Patronaty medialne nad imprezą sprawują m.in. ogólnopolskie (TVP-Olsztyn i TVP-Białystok). 

TRANSMISJA NA ŻYWO (pod poniższym linkiem)

http://ptj2020.1008.pl/

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine