ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Pijani sternicy zatrzymani na mazurskich jeziorach

Bieżące3 sierpnia 2021, 9:00Komentarzy: 3
Pijani sternicy zatrzymani na mazurskich jeziorach

W trakcie minionego weekendu policyjni wodniacy zatrzymali aż czterech nietrzeźwych sterników, którzy pływali po jez. Bełdany i jez. Nidzkim. Niechlubnym rekordzistą okazał się 44-letni turysta płynący łodzią z silnikiem spalinowym. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że pływanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

W trakcie minionego weekendu, a dokładnie w sobotę (31 lipca br.) policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem -Nidzie tylko w ciągu trzech godzin zatrzymali aż czterech nietrzeźwych sterników pływających po jeziorze Nidzkim i jeziorze Bełdany.

Pierwszego zatrzymali do kontroli po godz. 14.00 Był to 44-letni turysta z województwa mazowieckiego, który płynął łodzią z silnikiem spalinowym. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy sternik to 31-latek z województwa podlaskiego. Ten turysta miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Płynął skuterem wodnym.

Na łodzi z silnikiem zaburtowym wypoczywał 29-letni mężczyzna z województwa kujawsko – pomorskiego, który został zatrzymany do kontroli przez policyjnych wodniaków. Badanie stanu trzeźwości tego sternika wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Ostatni nieodpowiedzialny sternik to 41-letni turysta z województwa mazowieckiego. Płynął łodzią z silnikiem zaburtowym. Mężczyzna ten miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Z uwagi na to, że każdy z kontrolowanych sterników miał więcej niż 0,5 promila alkoholu w organizmie, wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Klub Mila