ReklamaA1 - Sailing Machine

Piknik Country w cieniu koronawirusa

Wydarzenia i imprezykoncerty28 lipca 2020, 6:17
Piknik Country w cieniu koronawirusa
 fot. UM Mrągowo

W ostatni weekend lipca odbył się w Mrągowie tradycyjny Piknik Country. Była to 39. odsłona legendarnego festiwalu. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, organizatorzy musieli wprowadzić szereg ograniczeń.

- Cały czas byliśmy optymistami, że koronawirus w okresie wakacji trochę ustąpi - mówił w Polskim Radiu Jerzy Głuszyk, dyrektor artystyczny mrągowskiego festiwalu. - Oczywiście zachowujemy niezbędne środki ostrożności. Mamy szansę zorganizować festiwal i właściwie jest to pierwszy festiwal tego sezonu letniego, który odbywa się w Polsce. Inne są przekładane albo będą organizowane po nas.

Również artyści uwielbiają występować w Mrągowie.

- Uwielbiam te mrągowskie klimaty i od 20 lat mam je na stałe wpisane w kalendarz. Z żoną lubimy tutaj przyjeżdżać i spotykać się z tą przedziwną, rodzinną atmosferą oraz ekipą, która zjeżdża z całej Polski, Niemiec czy Szwecji. Na ten czas ludzie przebierają się, zakładają kapelusze, pióropusze, colty i bawią się. Jednym słowem wakacje i Piknik Country w Mrągowie - powiedział Mirosław Kalisiewicz, jedna z gwiazd festiwalu.

Tegoroczna edycja festiwalu dostarczyła atrakcji artystycznych miłośnikom różnych nurtów składających się na pojemny gatunek muzyczny, jakim jest współczesne country. Program został opracowany tak, by coś dla siebie znaleźli zarówno miłośnicy tradycji jak i nowoczesności w country. Pierwszy dzień festiwalu był adresowany głównie do fanów nowoczesnego folku/alternative country/indie/americany.

Wystąpili m.in. Kwiat Jabłoni i Agata Karczewska z zespołem. Drugi dzień jest dedykowany fanom tradycyjnego country (m.in. Colorado Band i Lonstar Band).

Z kolei w niedzielę odbył się koncert specjalny, poświęcony problematyce transplantologii. Wystąpiły zespoły wspierające tę ideę, a mianowicie Ira i Alabama Band.

W czasie Pikniku Country Stowarzyszenie ,,Szwadron" tradycyjnie już zorganizowało imprezę plenerową "Country na Wojskowo". Jest to połączenie wystawy historycznych pojazdów wojskowych z atrakcjami takimi jak przejażdżki ciężkim sprzętem wojskowym, prezentacje dynamiczne pojazdów gąsienicowych, pokazy ratownictwa.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Luani Consulting
ReklamaA2 - Tło Dla Mew