ReklamaA1 - Stranda Wiosna

Pisz chce wybudować halę widowiskowo-sportową. Będą konsultacje społeczne

BieżąceInwestycje30 stycznia 2023, 6:17
Pisz chce wybudować halę widowiskowo-sportową. Będą konsultacje społeczne
 fot. mazury24.eu

- Pisz, który jest stolicą gminy i powiatu oraz jego mieszkańcy zasługują na halę sportowo-widowiskową z prawdziwego zdarzenia, na miejsce tętniące życiem, gdzie miłośnicy różnych dyscyplin sportowych będą mogli zadbać o aktywność fizyczną, a także podziwiać widowiska sportowe oraz wydarzenia kulturalne – informuje Urząd Miejski w Piszu na Mazurach.

Budowa obiektu ma być zrealizowana w przeważającej części ze środków zewnętrznych i ma być zarządzana przez kompetentnego menadżera – specjalizującego się w kierowaniu tego typu obiektami, który będzie umiejętnie korzystał z dotacji, konkursów grantowych, programów stypendialnych. 

W projektowanej hali przewidziane jest boisko do koszykówki, futsalu, dawniej nazywanego piłką nożną halową oraz trzy boiska do siatkówki. Centrum będzie dysponować zapleczem sanitarno-szatniowym dla sportowców oraz sanitariatami dla publiczności. Ma być bazą dla pierwszoligowych zespołów sportowych. Mają się tu odbywać rozgrywki na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym. 

Projektowane są w nim jednostronne trybuny wzorem hali w Olecku na 500 miejsc stałych i 300 mobilnych. W centrum przewidziana jest sala do zajęć fitness, sala do sportów walki, siłownia, sala do squasha, ścianka wspinaczkowa, a także gabinety fizjoterapii i masażu. To wszystko z myślą o mieszkańcach, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności sportowe, a także chcą zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną. 

- Obiekt ma również spełnić oczekiwania miłośników ciekawych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Dziś, żeby wziąć udział w jakimś wydarzeniu artystycznym dużego formatu, czy koncercie trzeba planować wyprawę do innego miasta. Takie Centrum pozwalałoby na uczestnictwo w tego typu wydarzeniach tu na miejscu, mieszkańcom całej gminy i powiatu, a także turystom. Centrum dysponowałoby zapleczem hotelowym dla zapewnienia noclegów zarówno zawodnikom biorącym udział w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych, ale także zaproszonym gościom, wykonawcom. Poza tym obiekt będzie dysponował salą konferencyjną oraz strefą gastronomiczną, którą można by wynająć restauratorom – informuje Urząd Miejski w Piszu. - W Piszu i okolicy brakuje profesjonalnej sali zabaw dla najmłodszych, która wspomagałaby rozwój koordynacji ruchowej i umiejętności sprawnościowe u dzieci, gdzie można by zorganizować różnego rodzaju imprezy, pokazy, zabawy, spotkania, konkursy, urodziny lub dzień dziecka. Będzie temu sprzyjać strefa rekreacyjna dla najmłodszych przewidziana w projekcie hali. Na chwilę obecną najbliższe, profesjonalne sale zabaw znajdują w Szczytnie 
i Kolnie. 

W planach obiektu jest także strzelnica, z możliwością strzelania na odległość 50 m z czterema stanowiskami wraz z potrzebnym wyposażeniem. W otoczeniu przewidziane są także boisko typu orlik, lodowisko, a także kort tenisowy. 

Centrum ma być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przewiduje się w nim wiele pomieszczeń gospodarczych i technicznych oraz magazyny, biura, stanowiska komentatorów, pomieszczenia trenera i kontroli, pomieszczenie pierwszej pomocy. 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii obiekt będzie samowystarczalny energetycznie, więc zero-kosztowy. W projekcie zadbano także o wykorzystanie światła dziennego, poprzez zastosowanie świetlików dachowych. 

Projekt centrum obejmuje także zagospodarowanie terenu uwzględniający dojścia, dojazdy, zieleń, miejsca parkingowe, drogi wewnętrzne itp. 

- Żyjemy w strefie klimatycznej, w której warunki pogodowe pozwalają na realizowanie rozgrywek, aktywności fizycznej na wolnym powietrzu tylko przez około 3 miesiące w roku. W pozostałym czasie jest deszczowo lub zimno, dlatego tak ważne jest posiadanie obiektu, który pozwoli na organizowanie wydarzeń przez cały rok i niezależnie od warunków pogodowych. Zaniechanie budowy takiej bazy byłoby z naszej strony zaniedbaniem i stratą możliwości pozyskania środków na ten cel – informuje piski Magistrat. - Obecnie otwieramy etap szerokich konsultacji społecznych – konkretny termin konsultacji wkrótce zostanie podany do publicznej wiadomości.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - To tutaj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe