ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Pisz na Mazurach przygotowuje się do sezonu turystycznego. Co się zmieni?

BieżąceInwestycje1 maja 2023, 7:15Komentarzy: 2
Pisz na Mazurach przygotowuje się do sezonu turystycznego. Co się zmieni?
 fot. UM Pisz.

Zbliża się sezon turystyczny.  W wielu miejscowościach na Mazurach, również w Piszu, trwają inwestycje i przygotowania do okresu letniego urlopu. Co obecnie dzieje się w tym mazurskim mieście?

Zbliża się sezon turystyczny.  W wielu miejscowościach na Mazurach, również w Piszu, trwają inwestycje i przygotowania do okresu letniego urlopu. Co obecnie dzieje się w tym mazurskim mieście?

Już wkrótce zostanie oddana do użytku droga od ul. Długiej do plaży miejskiej w Piszu. Inwestycja wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców miasta oraz turystów, korzystających z infrastruktury turystycznej i hotelowej w tej okolicy. W ramach przebudowy wykonano nową nawierzchnię jezdni, zjazdy, pobocza, przebudowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi.

- Ciekaw jestem jak w maju będzie wyglądała ul. Michała Wołodyjowskiego, gdzie w ramach pozyskanych funduszy tzw. niebiesko-zielonych grantów dla Warmii i Mazur wykonano nasadzenia drzew, krzewów i bylin w ramach zagospodarowania wspólnych przestrzeni zielonych – informuje Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza.

Oprócz infrastruktury drogowej, w kierunku plaży miejskiej poprowadzi nowoczesna ścieżka rowerowa wraz z ciągiem pieszym, a także oświetleniem. Projekt jest niebywale istotny z perspektywy miłośników aktywnego wypoczynku, młodzieży oraz spacerowiczów.

Z końcem czerwca oddane zostaną do użytku Miejsca Obsługi Rowerzystów (MOR) w Wiartlu i Kwiku, powstające w ramach Mazurskiej Pętli Rowerowej.

Atrakcją dla mieszkańców i turystów będzie także wyeksponowanie przęsła starego mostu kolejowego (wcześniej oczyszczonego i zabezpieczonego przed korozją) oraz zagospodarowanie terenu wraz z podświetleniem przęsła, ustawieniem tablic edukacyjnych i historycznych, które opracowane będą przez Muzeum Ziemi Piskiej w ramach umowy partnerskiej.

- Czekamy także na podpisanie umowy dotyczącej modernizacji infrastruktury na terenach wiejskich, polegającej na montażu lamp solarnych. Priorytetem jest dla mnie poprawa komfortu życia mieszkańców naszego miasta. Dlatego nieustannie staramy się pozyskiwać środki na nowe inwestycje. W marcu podpisaliśmy umowę na przebudowę ulicy Jana Matejki. Droga otrzyma nową nawierzchnię, zjazdy, chodnik po obu stronach drogi, a także zatoki postojowe, zostanie także poszerzona. Po zakończeniu prac organizacyjnych pod koniec kwietnia rozpoczną się prace budowlane – mówi Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza.

To nie jedyna inwestycja drogowa w gminie. Aktualnie trwają prace na ulicach: Owocowej, Letniej, Wileńskiej i Wiosennej. Rozpoczęły się także prace przy przebudowie drogi gminnej Pietrzyki – Maszty. Zamiast nawierzchni gruntowej pojawi się asfaltowa od Pietrzyk do Maszt, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na odcinku od Maszt do drogi powiatowej w kierunku do Zawad.

Trwa również opracowanie dokumentacji dotyczącej przebudowy drogi Maldanin-Imionek, ogłoszono także przetargi na rozbudowę drogi gminnej Zdory – Kwik wraz z przebudową oświetlenia drogowego oraz na budowę drogi Wiartel Mały – Wiartel od drogi powiatowej nr 1522N 1.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

 • 13
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 4
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 4
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Święto ziemniaka Mazurski Raj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts