ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Pisz otrzymał 2 mln 462 tys. zł na przebudowę dróg gminnych

Inwestycje20 kwietnia 2020, 11:52
Pisz otrzymał 2 mln 462 tys. zł na przebudowę dróg gminnych
 fot. UM Pisz

Gmina Pisz uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, w ramach którego w 2020 roku zostanie wykonanych pięć inwestycji.

Obecnie trwa przebudowa drogi dojazdowej do osiedla przy ul. Gdańskiej w Piszu, gdzie zostanie wykonana jezdnia z betonu asfaltowego o długości 280 m, chodnik z jednej strony drogi oraz zjazdy.

Na ul. Nidzkiej, gdzie wcześniej była nawierzchnia brukowa w celu poprawienia bezpieczeństwa ruchu drogowego została już położona pierwsza warstwa asfaltu, chodniki oraz trwają dalsze prace nad zjazdami.

W miejscowości Karwik trwają prace nad przebudową drogi gminnej na odcinku o długości 351 m wraz ze skrzyżowaniem łączącym tę drogę z drogą powiatową nr 1686 N. Na długości drogi gminnej zostaną wykonane dwustronne pobocza oraz dojście do przystanku autobusowego. Wymienione zostaną stare hydranty zewnętrzne na hydranty podziemne.

W miejscowości Łysonie inwestycja obejmuje przebudowę drogi gminnej zapewniającej dostęp do obszarów o dużym znaczeniu dla rolnictwa – grunty rolne i użytki zielone. Trwają prace nad wykonaniem asfaltowej nawierzchni jezdni, zjazdów i chodnika. Pierwszy etap przebudowy obejmuje odcinek 781 m.

W Snopkach została wykonana droga gminna o nawierzchni z betonu asfaltowego o długości 330 m. Wcześniej droga ta miała nawierzchnię żwirową.

Wspólna wartość tych pięciu inwestycji wynosi ponad 2 mln  462 tys. zł, z czego wartość dofinansowania z FDS to 1 mln 423 tys. zł co stanowi 60% ogólnej kwoty.

Fundusz Dróg Samorządowych to mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Na podstawie informacji Urzędu Miejskiego w Piszu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts