ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Pisz walczy z wandalami. W mieście montują kamery

Bieżące23 listopada 2020, 6:13
Pisz walczy z wandalami. W mieście montują kamery
 fot. UM Pisz

Policyjne statystyki dowodzą, że im więcej kamer na rondach, ulicach, w parkach i innych miejscach publicznych, tym mniej przypadków łamania prawa. Mamy więc dobrą wiadomość dla mieszkańców Pisza, bo dzięki rozbudowie monitoringu będą czuli się bardziej bezpiecznie.

To jednocześnie zła informacja dla wandali, bo dzięki kolejnym nowym kamerom ich bezkarność powinna się skończyć lub znacznie ukrócić. Urządzenia są montowane m.in. w Parku Solidarności (obok placu zabaw), gdzie w przeszłości dochodziło do dewastacji lamp oświetleniowych, ławek.

Niszczenie koszy wiązało się z porozrzucanymi na trawie i chodnikach śmieciami, a także nieprzewidywanymi wydatkami z budżetu gminnego. Kamery wraz z osprzętem, umieszczone będą również na słupach oświetleniowych – przy przebudowywanym obecnie budynku Piskiego Domu Kultury (umożliwi to rejestrację obrazu w centrum miasta), a także przy Rondzie Mazurskim (łączącym ulice: Pionierów, Wojska Polskiego i Warszawską).

Montaż kamer w ostatnim z wymienionych miejsc ma się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Równocześnie toczą się prace związane z budową sieci światłowodowych, która umożliwi dalszą rozbudowę systemu monitoringu. Zgodnie z umową termin wykonania obu inwestycji upływa 30 listopada br.

Przypomnijmy, że wiosną br. przy basenie portowym nad Pisą. zamontowano maszt – złożony początkowo z trzech, a następnie pięciu kamer. Pozwala to na obserwację nie tylko portu, ale również przyległego do niego parkingu. W planach jest montaż kolejnych urządzeń wizyjnych na terenie Pisza.

Na podstawie UM Pisz

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina