ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Płatne parkowanie w Giżycku uderzy w turystów

Bieżące7 listopada 2019, 20:28Komentarzy: 2
Płatne parkowanie w Giżycku uderzy w turystów
Płatne parkowanie w Giżycku uderzy w turystów fot. Mazury24

Radni Giżycka zdecydowali o wprowadzeniu stref płatnego parkowania. W centrum miasta będzie całoroczna strefa parkowania, a na ulicach w pobliżu jeziora Niegocin – sezonowa – poinformował burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

Władze Giżycka mają nadzieję, że strefa płatnego parkowania ograniczy nieco ruch w centrum miasta i wyeliminuje praktykowany przez turystów proceder zostawiania na parkingach przy plaży czy w centrum aut na tydzień lub dłużej.

Ponieważ parkowanie w mieście było darmowe, to ludzie zostawiali auta nie na obrzeżach miasta, ale w centrum, i wypływali w rejs; wracali za parę czy więcej dni – powiedział Iwaszkiewicz.

Dodał, że latem w Giżycku jest tak wiele aut, że w mieście tworzą się gigantyczne korki, a znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem. Niewiele pomaga nawet bezpłatna komunikacja publiczna.

Całoroczna strefa płatnego parkowania obejmie Plac Grunwaldzki i ulice: Olsztyńską, Unii Europejskiej, Generała Zajączka, Kętrzyńskiego i Warszawską od Placu Grunwaldzkiego do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego. Strefa zacznie obowiązywać 14 dni po opublikowaniu uchwały rady miasta Giżycka w dzienniku urzędowym województwa.

Od września do czerwca za postój w tej strefie trzeba będzie zapłacić 1,5 zł za pierwszą godzinę parkowania, 1,80 zł za drugą godzinę parkowania i 2 zł za trzecią godzinę, zaś za czwartą i każdą następną – 1,5 zł.

W sezonie letnim pierwsza godzina parkingu w strefie będzie kosztowała 2 zł, druga godzina 2,40, a trzecia godzina – 2,80. Za czwartą i każdą kolejną trzeba będzie zapłacić 2 zł. Godziny płatnego parkowania w całorocznej strefie w Giżycku wyznaczono od 9 do 17.

Sezonowa strefa płatnego parkowania obejmie ulice Żeglarską i Nadbrzeżną (od ul. Olsztyńskiej do Kolejowej) i będzie obowiązywała od czerwca do końca sierpnia. Za cały dzień postoju zapłacić będzie trzeba 12 zł, za tydzień – 50 zł.

W uchwale wprowadzającej strefę płatnego parkowania radni Giżycka przewidzieli szereg ulg dla mieszkańców miasta.

Na Mazurach za postój trzeba było dotąd płacić na głównym placu Mikołajek, gdzie stoi fontanna z Królem Sielaw. Inne mazurskie miasteczka nie mają stref płatnego parkowania.

Źródło: PAP Samorząd

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 3
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Sailing Machine