ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Po 7 latach przerwy na Mazury powraca Bieg Sylwestrowy

Po 7 latach przerwy na Mazury powraca Bieg Sylwestrowy
 fot. Mazurski Bieg Sylwestrowy/facebook

Miasto Giżycko w tym roku po raz pierwszy będzie gospodarzem Mazurskiego Biegu Sylwestrowego. To niezwykle barwne wydarzenie wraca do kalendarza biegowego po siedmiu latach przerwy. Sam udział w imprezie będzie idealną okazją do tego, żeby w iście szampańskich nastrojach, zdrowo i sportowo zakończyć ten zabiegany rok.

30 grudnia 2023 godzina 14:00. Dystans 5km, również w wersji Nordic Walking. Start i meta zlokalizowane u podnóży zamku Hotel St. Bruno, z widokiem na zabytkowy Most Obrotowy.

- Trasa biegu porwie biegaczy z Polski i zagranicy w historyczną podróż do Twierdzy Boyen, poprzez trakt Świętego Brunona i fragment Mazurskiej Pętli Rowerowej. Po opuszczeniu bram twierdzy, do mety będzie już mocno z górki. Dosłownie. Ostatni kilometr w kierunku mety w St.Bruno dla wielu uczestników na pewno będzie rekordowy. Natomiast niekoniecznie o rekordy w Mazurskim Biegu Sylwestrowym chodzi. To bieg absolutnie inny niż wszystkie. Warty podkreślenia jest fakt, że najcenniejsze nagrody w postaci voucherów na sprzęt sportowy trafią nie do najszybszych, ale do tych najbardziej pomysłowo przebranych uczestników, dlatego organizatorzy zachęcają, żeby szykując stroje "startowe" puścić wodze fantazji – mówi Bartłomiej Osior z Wioski Biegaczy w Wydminach.

Na mecie wszyscy otrzymają pamiątkowe medale w kształcie butelek szampana. To nie koniec. W pakiecie startowym każdy uczestnik znajdzie ocieplaną opaskę na głowę, a na mecie czekać będą gorące posiłki, kawa i herbata.

Po 7 latach przerwy na Mazury powraca Bieg Sylwestrowy

Swój udział w biegu potwierdziło już wielu sławnych mieszkańców Giżycka i okolic. Zapowiada się naprawdę fantastyczna zabawa w sylwestrowym klimacie i doskonałej, muzycznej oprawie.

Zapisy na IV Mazurski Bieg Sylwestrowy już zostały uruchomione. Z końcem listopada zmienia się próg opłat startowych, dlatego nie ma co zwlekać z rejestracją, która razem z regulaminem dostępna jest na stronie www.elektronicznezapisy.pl  

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na profilu facebook: Mazurski Bieg Sylwestrowy.

Partnerem Strategicznym IV Mazurskiego Biegu Sylwestrowego jest Miasto Giżycko.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz