ReklamaA1 - Wioska Surfów

Po nowej kładce nad Kanałem Łuczańskim

Inwestycje25 października 2019, 20:30
Kładka nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku została otwarta dla pieszych
Kładka nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku została otwarta dla pieszych  fot. Mazury24

Nowa kładka nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku cieszyła oko już latem, jednak nie doczekała się otwarcia w sezonie. Kładka miała być oddana do użytkowania do końca czerwca, ale prace przeciągnęły się. W piątek, 25 października, kładka została otwarta dla pieszych (nie oznacza to jednak zakończenia wszystkich prac).

Nowa kładka nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku (znajdująca się w pobliżu mostu obrotowego), której koszt opiewa na 12,3 mln zł, została oddana do użytku w piątek, 25 października. Przypomnijmy, że projekt nowej kładki o stalowej konstrukcji, z drewnianym podestem, został wybrany w konkursie, który odbył się w 2015 r. Autorami zwycięskiej koncepcji są architekci i inżynierowie z warszawskich pracowni. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na praktyczne rozwiązania projektowe, uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych oraz istniejący drzewostan.

Jak możemy dowiedzieć się z komunikatu Urzędu Miasta w Giżycku, spacerujący po kładce będą niemal zaglądać w korony drzew, a żeglarze przepłyną swobodnie, pod wyniesionym na ok. 4,5 m nad poziom wody, obiektem. W otoczeniu kładki znajdzie się scena z przeznaczeniem na małe kulturalne wydarzenia plenerowe.

Zakres robót, który został wykonany w ramach zadania „Udrożnienie szlaku wodnego na Kanale Giżyckim poprzez budowę kładki dla pieszych nad Kanałem Giżyckim w Giżycku” obejmuje m. in.: budowę kładki dla pieszych z widownią, wykonanie umocnienia brzegu za pomocą ścianki szczelnej zwieńczonej oczepem żelbetowym, pogłębienie dna kanału, rozbudowę instalacji oświetleniowej, wycięcie drzew i krzewów, wykonanie nasadzeń zastępczych oraz nawierzchni ekstensywnych oraz montaż elementów małej architektury.

Jak informuje giżycki magistrat, użytkowanie całego obiektu będzie możliwe po zakończeniu wszystkich robót budowlanych, skompletowaniu dokumentacji powykonawczej oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie całego obiektu.

Umowa na realizację nowej kładki nad Kanałem Łuczańskim została podpisana w marcu ubiegłego roku. Całkowity koszt budowy kładki to 12,3 mln zł (ze współfinansowaniem ze środków UE).

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 7
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Ruciane Tarasy
ReklamaB2 - Marina Ryn Park
ReklamaA2 - Odysseya Yachts